1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda hastanedeki çocuklar da unutulmadı

23 Nisan Çocuk Bayramı'nda hastanedeki çocuklar da unutulmadı

Pendik Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının en anlamlı programlardan birini de Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde yatan hasta çocuklar için düzenledi.

23 Nisan Çocuk Bayramı'nda hastanedeki çocuklar da unutulmadı

Pendik Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının en anlamlı programlardan birini de  Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde yatan hasta çocuklar için düzenledi. Çocukların bayramında animasyon ekipleri ve palyaçolar 90 hasta çocuğa keyif dolu anlar yaşattı.

Pendik Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının en anlamlı programını Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde yatan hasta çocuklar için düzenledi. Marmara Hastanesi’nde yatan 90 çocuk için hastanenin konferans salonunda animasyon ekipleri ve palyaçolar vardı.  Program öncesinde çocukların yüzleri boyandı, şişirilen balonlarla başlıklar yapıldı. Keyif dolu anların yaşandığı programda, çocuklar ve anneleri birlikte güldü, birlikte çocuk şarkılarına eşlik etti.

Etkinlik hakkında konuşan Hastane yöneticisi Prof. Dr. İsmail Cinel,  "Bin 400 yıllık devlet tarihimizde ilk kez 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni Atamız önderliğinde kurmayı başardık. Kutlamalar yapılırken geleceği sonsuza kadar olsun diye bayram havasında kutlamaların hepsini çocukların bayramı olarak ilan etti, atamız. Ne mutlu sizlere ki tüm dünyada bayramı olan tek çocuk milletisiniz. Bizi peşi sıra izleyenler olabilir ama biz ilkiz. Sizleri çok seviyoruz. Doya doya eğlenin istiyoruz. Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum." ifadesini kullandı.

Keyifli geçen animasyon gösterisine katılamayan ve hastanenin onkoloji bölümünde yatmakta olan hasta çocuklarsa odalarında ziyaret edilerek 23 Nisan’da oyuncaklarını palyaçolardan aldı. Çocukların neşesi yüzlerinden okunurken, aileler de bir gün süren keyifli etkinlikten dolayı Pendik Belediyesine ve Başkan Dr. Kenan Şahin’e teşekkürlerini sundu.

img_8718.jpgimg_8712.jpgimg_8746.jpgimg_8768.jpgimg_8775.jpgimg_8829.jpgimg_8816.jpgimg_8822.jpgimg_8840.jpgimg_8847.jpgimg_8851.jpgimg_8858.jpgimg_8864.jpgimg_8875.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT