1. HABERLER

  2. SULTANBEYLİ

  3. 25 Yıllık Özlem Sona Erdi

25 Yıllık Özlem Sona Erdi

25 Yıllık Özlem Sona Erdi

Sultanbeyli’nin 25 yıllık özlemi olan Gölet Parkı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın ve yaklaşık 50 bin vatandaşın katılımıyla açıldı. Alana saatler öncesinden gelen ilçe sakinleri adeta açılışı mitinge dönüştürdü. Kadir Topbaş açılışta metronun ve teleferiğin de sözünü verdi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in 2009 yılında ilçe halkına vaat ettiği Gölet Parkı coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Açılış adeta mitinge dönüştü. Yıllardır özlemle bekledikleri Gölet Parkı’na kavuşan Sultanbeyliler açılış töreninde Kadir Topbaş’a ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e desteklerini belirtti. Dr. Kadir Topbaş konuşması sırasında 2019 yılına kadar metronun Sultanbeyli’ye ulaştırılması ve teleferik projesinin hayata geçirilmesi sözünü verdi. Başkan Topbaş, Sultanbeyli’yi çok güzel bir gelecek beklediğini ifade ederek, “200 bin metrekarelik, birçok farklı fonksiyonları olan bir gölet alanı ortaya çıkardık” dedi.

Doğru yatırımlarla Sultanbeyli’yi çok güzel bir geleceğin beklediğini ifade eden Başkan Topbaş, ortaya koydukları projelerle Sultanbeyli’nin yaşam kalitesini yükselttiklerini kaydetti. Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sultanbeyli konumu itibariyle geleceğe çok daha farklı bakıyor. Tem otoyolu üzerinde bulunuyor ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na çok yakın. Böyle bir konumdaki ilçemizin inşallah planlı, düzenli, geleceği çok daha farklı olan bir Sultanbeyli’yi ortaya çıkaracağız” dedi.

Gölet’e ücretsiz ring otobüs seferler konulacak

Başkan Topbaş, Sultanbeyli’nin 25 yıllık hayali olan Gölet Parkı projesini hayata geçirdiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Toplamda 200 bin metrekareyi kapsayan bir gölet projesi. Çok farklı fonksiyonları da içeren bir proje. Sultanbeyli’nin nefes alacağı bir yer. Çok mükemmel oldu. Çocuklar spor yapacak, hanımlar buluşacak oturacak, beyefendiler gelip çayını kahvesini içecek. Nasıl bir haldeydi bu vadi, şu anda ne hale geldi siz gördünüz. Toplamda 31 Milyon TL yatırım yaptık buraya, yetişkin ağaçlar diktik. Ayrıca belirli saatlerde Gölet’in içindeki İBB Sosyal Tesisleri’nden karşı tarafa ring otobüs seferleri konulacak. Bu otobüsler tamamen ücretsiz olacak.”

Sultanbeyli Metrosu 2019 öncesi tamamlanacak

Sultanbeyli’ye metro müjdesi de veren Başkan Topbaş, 2019 sonrası planladıkları metro hattının yeni planlama ile 2019 yılına kadar bitirileceğini söyledi. “İstanbul’da en ağırlıklı yatırımlarımız ulaşım ile ilgili” diyen Kadir Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Otobüsleri yeniledik. İkaruslardan kurtulduk, klimalı konforlu otobüsler koyduk. Sultanbeyli’de trafiği merkezde yer altına aldık, trafiği rahatlattık. Sultanbeyli Merkez Camii’nin etrafında altı otopark üstü meydan ve camii projesini de yapacağız. Sultanbeyli’de metro istiyor. Sultanbeyli metrosunu biz 2019 sonrasında programa alacaktık. Ancak Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin çok ısrar etti, 2019 sonrasını bekleyemeyiz dedi. Ekibimize bunu bir çalışın, sonra söyleyeceğimiz söz yerde kalmasın söz namustur dedik. Ekibimiz bir çalışma yaptı. 400 kilometre raylı sistem şu anda 430 kilometreye çıktı. İşte bu 6.5 kilometresi buradaki ilaveden dolayı oluyor. Madenler mevkiinden Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sabiha Gökçen’e ilave hatla inşallah buraya özellikle; Madenler’den, Samandıra’dan, Merkez’e gelecek bir metroyu, 2019 yılına yetiştireceğiz. Sultanbeyli’ye geldiğinizde burada bir metro olabileceğini düşünebilir miydiniz? İstanbul’un istediğiniz noktalarına hatta Marmaray’la hızlı trene oradan istediğiniz yere gidebileceksiniz. Biz proje adamıyız. Derdimiz sevdamız insanımıza hizmet etmek.”

Sultanbeyli’nin Tapu Sorunu Çözülüyor

Sultanbeyli’nin tapu sorununun da çözüleceğini ifade eden Topbaş kısa süre içinde vatandaşlara tapularının dağıtılacağını kaydetti. Bu konuda Ankara’da kendilerinin de katıldıkları çalışmalar yapıldığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konu ile özel olarak ilgilendiğini belirten Topbaş, “Yakın bir tarihte tapularınızı alacaksınız inşallah. Çok ciddi fedakarlıklar yaptı devletimiz. Başka firmalarla takaslar yaparak buradaki arazileri aldı ve size halkımıza tapuları vermek üzere bir karar çıktı” dedi.

Keskin: Bizim Anlayışımız Hizmettir

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de Gölet Parkı’nı Sultanbeyli halkının çok uzun zamandır beklediğini kaydetti. Gölet Parkı’nda yapılan çalışmalar için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’a ve ekibine teşekkür eden Keskin, “Gölet Parkımız ilçemizin hizmetinde. Sultanbeylimizin sorunlarını yavaş yavaş geride bırakıyoruz. TEM’den sonra bir de gölet projemiz vardı uzun yıllardır beklediğimiz o da şükürler olsun hayata geçti. Başkanımıza hangi projemizi götürdüysek kabul etti” dedi. İlçede beş yılda yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Keskin, TEM’i hizmete açtık ilçemize yatırımlar geldi. Sultanbeylimizin kamu binalarının tamamını yeniledik. Eksik olanları da ilçemize kazandırdık. Eğitim noktasında da yatırımlarımızı hızlandırdık. 23 yeni okula ilave olarak gençlik merkezleri yaptık. Asfalt oranımızı yüzde 99’a çıkardık, kaldırım ve yeni prestij caddelerle Sultanbeyli bu eksiklerini de geride bıraktı. Bizim anlayışımız hizmettir.” dedi. Keskin Gölet Parkı’nın hayırlı olmasını diledi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç de yaptığı konuşmada, Sultanbeyli’nin sorunlarını geride bıraktığını ve gelecek dönem hayata geçecek projelerle İstanbul’un en dikkat çekici ilçeleri arasındaki yerini alacağını söyledi. Kadir Topbaş’ın Sultanbeyli’ye gelen yatırımlarda büyük payının olduğunu kaydeden Sevinç, “Başkanımız ne derse onu yapar. Sultanbeylimizin bir hayali daha gerçek oldu” dedi.

Sultanbeyli Gölet Parkı Özellikleri:

Gölet ve Su Gösterileri: 36 bin metrekare

Sosyal Tesis: 2 bin 10 metrekare

Amfi: 3 bin kişilik (3 adet)

Spor Sahaları: 5 bin 800 metrekare

Fitness Alanı: 560 metrekare

Gölet üstü Ahşap Seyir Terası: 2 bin 350 metrekare

Yaprak Güneşlenme Parkı: 25 Adet

Pergola: 32 adet

Çocuk Oyun Alanı: 6 bin 350 metrekare

Piknik Alanı: 3 bin 500 metrekare

Çim Alan: 55 bin metrekare

Skate Park

Su Parkı

Çocuk Oyun Parkları

Çalı: 120 bin adet

Ağaç: 4 bin 100 adet

Mevsimlik Çiçek: 800 bin adet

Lale: 200 bin adet

Yollar: 16 bin 500 metrekare

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.