1. HABERLER

  2. SANCAKTEPE

  3. 3. Sancaktepe Kitap Fuarı başlıyor

3. Sancaktepe Kitap Fuarı başlıyor

3. Sancaktepe Kitap Fuarı başlıyor

Üçüncüsü düzenlenecek Sancaktepe Kitap Fuarı, 19 Eylül Cuma günü ziyaretçilerine kapılarını açacak. 28 Eylül Pazar günü sona erecek olan Kitap Fuarı’nı kitapseverler, 10 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret etme fırsatı bulabilecek.

Kitapları sevdirmek, kitap okuma bilincini yerleştirmek, kitapseverleri yazar, şair ve yayınevleri ile buluşturmak amacıyla düzenlenen kitap fuarında ziyaretçiler; okul kitapları, test kitapları, çocuk kitapları, edebiyat, bilim, sanat ve fikir kitapları olmak üzere her yaşa ve her eğitim düzeyine hitap eden kitap ve yayına ulaşma fırsatı bulabilecek.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, kitap fuarlarının bilgi paylaşımı için etkin yollardan biri olduğunu belirterek : “ Zengin kültür dünyamızı tanıtmak ve gelecek nesillere taşımak için çalışıyoruz. Gençlerimize çok önem veriyoruz çünkü geleceğimizin onlar olduğunun bilincindeyiz. Ve onların geleceğe donanımlı bireyler olarak hazırlanabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bilgi evleri kuruyor, kütüphaneler açıyoruz. Çünkü gelecek bilgiyle hazırlanır. Kitap fuarları da bilgi paylaşımı için en etkin yoldur. İşte bu yüzden Sancaktepe’de kitap fuarımızın üçüncüsünü açıyoruz” dedi. Erdem, Cumhurbaşkanımızın 2023’ün Türkiye’sini oluşturmak hedefine bugünkü yavrularımızla ulaşılacağını sözlerine ekleyerek : “ Bize düşen görev; yavrularımızı geleceğe fikri ve bedensel olarak en donanımlı şekilde hazırlayabilmek, geleceğin ruhunu, bugünden hazırlamaktır “ dedi. Başkan Erdem, ayrıca İstanbullu kitapseverlerin ve özellikle Sancaktepelilerin mutlaka kitap fuarını ziyaret etmelerini istedi.

Yaklaşık 70 yazarın katılacağı kitap fuarında; Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak 20 Eylül Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında, Dünyanın en zeki insanı olarak nitelendirilen Erdal Demirkıran ise 21-27 Eylül 13.00-17.00 saatleri arasında imza ve söyleşi programlarıyla okurlarıyla bir araya gelecek. “Yağmur”, “Siyah Gözlerine Beni de Götür”, “Rüveyda” adlı şiirlerin yazarı Şair Prof. Dr. Nurullah Genç tüm şiirlerini bir araya getirdiği “Mahrem ve Münzevi” adlı kitabı ile 21 Eylül Pazar 15.00-17.00 saatleri arasında kitap fuarında olacak. “Kayı” kitapları ile Osmanlı tarihine ışık tutan Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil 23 Eylül Salı günü 14.00-16.00 saatleri arasında, yine Abdülhamit’in Kurtlarla Dansı, Cumhuriyet Efsaneleri, Osmanlı’nın Kayıp Atlası gibi birçok esere imza atan Tarihçi Mustafa Armağan 25 Eylül Perşembe 15.00-17.00 saatleri arasında okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını imzalayacak. Çocuk kitapları yazarı Sevim Ak ise 25 Eylül Perşembe günü 13.00/17.000 saatleri arasında fuarda olacak. Yeni çıkacak kitabı Yaralı’nın imza gününde Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu, 27 Eylül Cumartesi günü 14.00-17.00 saatleri arasında sevenleriyle buluşacak. 28 Eylül Pazar günü ise saat 13.00’de Gazeteci yazar Sevda Türküsev fuarda Türkiye’de Kadının Yeri ve Kadına Yönelik Şiddet konulu söyleşi gerçekleştirecek.

Özellikle, okul çağındaki öğrencileri kitapla buluşturmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürütülen çalışma ile okuldaki öğrencilerin belediye tarafından sağlanan toplu taşıma araçları ile fuarı ziyareti sağlanacak. Aynı zamanda vatandaşlar, yayın evlerinin indirimlerinden de yararlanabilecekler.

Untitled-3

Etiketler :

HABERE YORUM KAT