1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 7 Yaşındaki Çocuk Yanlış İğne Yüzünden Öldü

7 Yaşındaki Çocuk Yanlış İğne Yüzünden Öldü

7 yaşındaki ilkokul öğrencisi Hüseyin Alemdar'ın yanlış iğne nedeiyle vefat ettiği iddiası üzerine Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti. Detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

7 Yaşındaki Çocuk Yanlış İğne Yüzünden Öldü

İlkokul öğrencisi 7 yaşındaki Hüseyin Alemdar Talan'ın  "yanlış iğne" nedeniyle vefat ettiği iddiası üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet  Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

AA muhabirine açıklama yapan ailenin Avukatı Pekay Salmanoğlu, önceki  gün yüksek ateş nedeniyle babası Medet Talan tarafından Kanuni Sultan Süleyman  Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülen Talan'a tahlil ve tetkiklerinin  ardından sinüzit teşhisi konulduğunu aktardı.

Salmanoğlu, reçetesinin düzenlenmesinin ardından başka bir merkezde  iğnesi yapılan Talan'ın, evine gitmesinin ardından fenalaştığını ve bunun üzerine  tekrar hastaneye kaldırıldığını aktardı.

7 Yaşındaki Çocuk Yanlış İğne Yüzünden Öldü

(7 yaşındaki Hüseyin Alemdar)

Talan'ın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade eden  Salmanoğlu, daha sonra olaya ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılı ile İl  Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığını söyledi.
Cenazesi, kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere  Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılan Talan'ın naaşı, bugün Halkalı'daki Zeynebiye  Camisinde öğle vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

HABERE YORUM KAT