1. HABERLER
  2. DÜNYA
  3. ABD Başkanı Trump taburcu mu oluyor? Doktor Conley'den flaş açıklama

ABD Başkanı Trump taburcu mu oluyor? Doktor Conley'den flaş açıklama

Koronavirüse yakalanan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın doktoru Sean Conley, Trump'ın sağlık durumuna ilişkin flaş bir açıklamada bulundu.

ABD Başkanı Trump taburcu mu oluyor? Doktor Conley'den flaş açıklama

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, perşembeyi cumaya bağlayan gece koronavirüs testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabı üzerinden açıklamıştı. Cuma günü Walter Reed Askeri Hastanesi'ne kaldırılan Trump'ın sağlık durumuna ilişkin doktoru Conley'den bir açıklama daha geldi.

Hastanenin önünde bir basın brifingi düzenleyen Amerika Birleşik Devletleri  Başkanı Donald Trump'ın doktoru Sean Conley, "Başkan virüse yakalandıktan sonra iki kez oksijen seviyesinde düşüş yaşandı. İlki cuma sabahı yaşandı ve kendisine bir saat kadar oksijen takviyesi yapıldı, diğeri de dün sabah yaşandı ancak hızlıca toparladı." dedi.

Conley, yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi. 

Saen Conley, ABD Başkanı Donald Trump'ın cuma sabahı ateşinin yüksek, halsiz olduğunu ve oksijen seviyesindeki düşüşle kendisinin Walter Reed Hastanesi'ne getirilmesinin daha iyi olacağına inandıkları için onun hastaneye getirildiğini ifade etti.

Conley son olarak Trump'ın tüm değerlerinin yakından izlendiğini ve şu anda hastalığının iyileşme sürecinin iyi gittiğini söyledi ve "Eğer iyileşme süreci şimdiki gibi devam ederse kendisini yarın hastaneden taburcu edebiliriz." dedi.

ABD Başkanı Trump taburcu mu oluyor? Doktor Conley'den flaş açıklama

Conley'nin bu açıklaması sonrası dün Trump'ın Özel Kalem Müdürü Mark Meadows'un "Başkan'ın durumu endişe vericiydi." şeklindeki açıklaması soruldu.

Conley, bunun üzerine Meadows'un açıklamasının yanlış ele alındığını savundu. Conley, Trump'ın cuma günkü durumu ile ilgili "konunun başka bir yöne evrilmemesi için ihtiyatlı açıklamalar yaptıklarını" söyledi.

O'BREIN: "YETKİ DEVRİ GÜNDEMDE DEĞİL"

Öte yandan Amerikan CBS kanalına Trump'ın sağlık durumuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, Trump'ın iyi durumda olduğunu vurguladı. O'Brien, "Başkan şu anda iyi durumda, bir an önce Beyaz Saray'a dönüp çalışmalarına oradan devam etmek istiyor ama bir süre daha burada kalması gerekebilir." şeklinde konuştu.

Trump'ın sağlık durumunun kötüleşmesi ihtimali karşısında herhangi bir yetki devrinin gündemlerinde olup olmadığı şeklindeki soruya ise O'Brien, "Hayır yetki devri gibi bir şey gündemimizde yok, Başkan şu an iyi durumda." cevabını verdi.

TRUMP'IN KORONAVİRÜSE YAKALANMASI

Perşembeyi cumaya bağlayan gece Kovid-19'a yakalandığını Twitter hesabından duyuran Trump, dün başkent Washington DC'ye yarım saatlik mesafede Maryland eyaletinde bulunan Walter Reed Askeri Hastanesine kaldırılmıştı.

Trump'ın doktoru Sean Conley, dün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, "Başkan Trump'ın durumu bu sabah itibariyle gayet iyi." ifadesini kullanmıştı.

Diğer yandan Trump'ın Özel Kalem Müdürü Meadows, Amerikan medyasına yaptığı açıklamada, "Başkan'ın temel fonksiyonlarının son 24 saatteki durumu çok endişe vericiydi ve bu bakımdan önümüzdeki 48 saat onun bakımı noktasında çok önemli olacak. Tam iyileşme sürecine ilişkin yolumuz henüz tam açık değil." ifadelerini kullanmıştı.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT