1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Ad Aktarması ne demek, TDK'ya göre Ad Aktarması kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Ad Aktarması ne demek, TDK'ya göre Ad Aktarması kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Ad Aktarması kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Ad Aktarması ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Ad Aktarması nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Ad Aktarması kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Ad Aktarması ne demek, TDK'ya göre Ad Aktarması kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Ad aktarması ne demek? Ad aktarması TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi ad aktarması kelimesi. Peki ad aktarması ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre ad aktarması nedir, ad aktarması kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

AD AKTARMASI NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Ad aktarması kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre ad aktarması kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Mecazımürsel

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT