1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adana'da Dövülen Engelli Gence Beşiktaş Sahip Çıktı

Adana'da Dövülen Engelli Gence Beşiktaş Sahip Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Adana'da engelli bir genci feci şekilde döverek Türkiye'nin gündemine oturan olayda, Beşiktaş Spor Kulubü engelli gence sahip çıktı. Fanatik Beşiktaşlı olan gence, 26 Ocak'taki Kasımpaşa Beşiktaş maçı için davet gönderildi.

Adana'da Dövülen Engelli Gence Beşiktaş Sahip Çıktı

Beşiktaş, Adana'da minibüste saldırıya uğrayan 20 yaşındaki işitme engelli Agit Acun'u, Kasımpaşa maçında statta ağırlayacak.

Adana'da geçen perşembe, işitme engelli 20 yaşındaki Agit Acun, minibüste 4 kişinin saldırısına uğramıştı. Gözaltına alınan saldırganlar, yapılan sorgunun ardından tutuklanmıştı.

Adana'da Dövülen Engelli Gence Beşiktaş Sahip Çıktı

FANATİK BEŞİKTAŞLI ÇIKTI

Sosyal medyadaki hesabında Beşiktaş atkısı ve formasıyla fotoğrafları olduğu ortaya çıkan Acun için kulüp de harekete geçti. Siyah-beyazlılar, 26 Ocak'ta oynanacak Kasımpaşa maçına genç taraftarı davet etti.

NELER OLMUŞTU?

Adana'da engelli bir genci toplu taşıma aracında feci şekilde döven saldırganlardan biri ifadesinde, "Engelli olduğunu bilmiyordum, zaten vurduklarımın çoğu denk gelmedi." dedi.

Adana'da, toplu taşıma aracında engelli bir genci döven şehir eşkıyalarının ifadeleri kan dondurdu.

"EL-KOL HAREKETİ YAPTI"

Bütün Türkiye'yi ayağa kaldıran ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da müdahil olduğu soruşturma kapsamında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ifadelerinin ardından tutuklanan zanlılardan biri "Alkollüydüm, pişmanım" diyerek kendini savunmaya çalıştı. Bir diğer saldırgan ise "Vurduklarımın çoğu denk gelmedi" diyerek yüzsüzlüğünü ortaya koydu. Biri ise "Bize el kol hareketi yaptı" dedi.

Engelli Genci Döven Saldırgandan Pişkin Savunma: Vurduklarımın Çoğu Denk Gelmedi

"ENGELLİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

Zanlılara Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ifadeleri sırasında kamera kayıtlarındaki darp görüntüleri izletildi. "Aleyhteki hususları kabul etmiyoruz" diyen zanlılar devamında en az otobüsteki saldırıları kadar skandal bir tavır ortaya koydu. Zanlılardan birinin ifadesi şöyle: "Alkollüydüm. Engelli olduğunu bilmiyordum. Haberlerde öğrendim. Pişmanım"

"VURDUM AMA DENK GELMEDİ"

Herhangi bir pişmanlık dile getirmeyen diğer bir zanlı ise şunları söyledi:

"Engelli olduğunu bilmiyordum. Zaten vurduklarımın çoğu denk gelmedi. Engelli olduğunu haberlerden öğrendim" Zanlılardan biri ise engelli gencin kendilerine "el kol işareti" yaptığını söyleyerek saldırısına mazeret uydurmaya çalıştı.

Adana'da toplu taşıma aracında işitme engelli Ağit Acun'u (20), darp eden Ahmet G. (20) ile arkadaşları Çağrı Can Ç. (20), İsmail K. (20) ve Ahmet B (19) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Cumhuriyet savcısı zanlıların ifadesini alarak tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etmişti.

Zanlılar "birden fazla kişiyle vücutta kırık oluşturacak şekilde kasten yaralama" suçundan tutuklandı.

HABERE YORUM KAT