1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adana'da kız çocuğunu, bir yıl arayla 2 farklı akrabasıyla nişanlamışlar

Adana'da kız çocuğunu, bir yıl arayla 2 farklı akrabasıyla nişanlamışlar

Adana'da evden kaçan G.H'nin (17) bulunması yönünde çalışmalar yapılırken saçma bir olay gün yüzüne çıktı. G.H'nin annesi Gülay ve babası Mehmet 16 yaşındayken dayısının 14 yaşındaki oğlu ile 17 yaşında ise halasının torunuyla nişanlamışlar. Genç kız, evden kaçtıktan 5 gün sonra ailesi tarafından bulundu.

Adana'da kız çocuğunu, bir yıl arayla 2 farklı akrabasıyla nişanlamışlar

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Seyhan ilçesi, Gürselpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 3 Ocak günü okuldan çıkarak eve gelen meslek lisesi 2. sınıf öğrencisi G.H.’den (17) ailesi bir daha haber alamadı. Anne Gülay (40) ile baba Mehmet Hançer (45), emniyete giderek kızlarının bulunması için başvurdu.

Anne Gülay Hançer, kızının hayatından endişe ettiğini söyleyerek, "Kızımı 2016 yılında 16 yaşındayken kardeşimin 14 yaşındaki oğlu ile nişanlandırdık. Bir süre sonra kardeşim oğlunun yaşı küçük diye kızımı istemedi. Ondan sonra da 2017 yılında bu kez kızımı halamın torunu ile nişanlandırdım. Şimdi de kızım kayboldu hayatından endişe ediyorum" demişti.

Kayıp kızdan 5. günde iyi haber geldi. Aile kızlarını Akkuyu TOKİ konutlarında bir arkadaşının evinde bulup evlerine götürdü.

HABERE YORUM KAT