1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Adana'da sıcaklıklar bunalttı! Termometreler 41 dereceyi gösterdi

Adana'da sıcaklıklar bunalttı! Termometreler 41 dereceyi gösterdi

Yaz sıcaklarının etkisini yoğun olarak hissettirdiği Adana'da termometreler 41 dereceyi gösterirken sıcaktan bunalan vatandaşlar serinlemek için ağaç gölgelerinin altında oturdu.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları Adana'da vatandaşları oldukça zorluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün anlık verilerine göre Adana'da hava sıcaklığı saat 14.00' te gölgede 35 derece ölçüldü. Kentteki parklarda bulunan termometreler ise güneş altında 41 dereceyi gösterdi. Dışarıya çıkmak zorunda kalan ancak sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar da parklardaki ağaç gölgelerinde dinlenip el ve yüzlerini yıkadı.

 

Adana'da sıcaklıklar bunalttı! Termometreler 41 dereceyi gösterdi

GÜVERCİNLER BİLE SICAKTAN BUNALDI

Parklardaki güvercinler ise sıcak havadan bunalıp süs havuzuna girerek serinledi. Güvercinlerin tek tek havuza girip başlarını suya daldırıp çıktığı, ardından da güneşte kurulandıkları görüldü.

Mecburen dışarı çıktığını söyleyen Osman Demir isimli vatandaş, sıcaktan bunaldığı için parkta elini ve yüzünü yıkayıp serinlediğini belirtti.

Malatya’dan gelen Halis Sezgin ise Adana’nın çok sıcak olduğunu, işlerini hallettikten sonra tekrar memleketine döneceğini söyledi.

Adana'da sıcaklıklar bunalttı! Termometreler 41 dereceyi gösterdi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT