1. HABERLER

  2. YEREL

  3. “Ağaç sevgisini siyasi malzeme yaptılar”

“Ağaç sevgisini siyasi malzeme yaptılar”

“Ağaç sevgisini siyasi malzeme yaptılar”

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Yalova Belediyesi tarafından 180 ağacın kesilmesi üzerine bir açıklama yaparak, “Gezi Parkı’nda bir kaç ağacın başka bir yere dikilmek üzere sökülmesinde bile ortalığı birbirine katanlar, Yalova’da 180 ağacın kesilmesi karşısında sessizliğini koruyorsa o zaman onlarınki çevrecilik adı altında art niyetli bir demokrasi düşmanlığıdır” dedi. .

Yalova'nın Tonami Meydanı'nda yapılacak olan köprülü üst kavşak nedeniyle bölgede bulunan 180 ağacın Yalova Belediyesi tarafından kesilmesi üzerine bir açıklama yayınlayan TBMM Çevre Komisyonu ve AK Parti Milletvekili Erol Kaya, şunları söyledi:

“AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Taksim Meydanı projesi kapsamında 15 ağacı kesmek yerine başka bir yere dikmek amacıyla sökmek istemesinde bile kıyameti koparanlar, Yalova’da 180 ağacın kesilmesi sonrasında tepkisiz kaldı. Hatta, bir kısım medya Yalova Belediyesinin kesim kararına haklı gerekçe bulmak için birbiriyle yarışıyor. Protesto etmek, demokratik bir haktır; ancak bunun “ağaç sevgisi” bahanesiyle şiddete dönüştürülmesi kabul edilemez. Taksim Gezi Parkı’nda yaşananları demokratik hak olarak gören ve destekleyenler, Yalova’daki ağaç kesimi sonrası sessiz kalarak riyakarlık ve çifte standart örneği göstermiş, ağaç sevgilerinin siyasi malzeme olmaktan öteye gitmediğini kanıtlamışlardır.

AK Parti Hükümetinin Türkiye tarihindeki en büyük ağaçlandırma seferberliğini gerçekleştirdiğini dile getiren Kaya, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“11 yılda tam 3 milyon 691 bin hektar yani yaklaşık 37 milyon dekar ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışması yaptık 2 milyar 800 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Gezi Parkı’nda başka yere dikilmek üzere sökülen15 ağaç için Hükümeti ve AK Partili Belediyeleri ağaç düşmanı gibi göstermeye çalışarak yaygara koparan, huzuru kaçıran ve dış dünyada kötü bir algı oluşturarak bundan rant elde etmeye çalışanların gerçek yüzü, Yalova’da ortaya çıkmıştır. “

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.