1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı Belediye Başkanı AK Partili Savcı Sayan yoğun bakımda!

Ağrı Belediye Başkanı AK Partili Savcı Sayan yoğun bakımda!

Ağrı Belediye Başkanı AK Partili Savcı Sayan, şeker hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Ağrı Belediye Başkanı AK Partili Savcı Sayan yoğun bakımda!

Ağrı Belediye Başkanı AK Partili Savcı Sayan, şeker hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Savcı Sayan 1 Mayıs sabahında ofisinde yüksek şeker hastalığı dolayısı ile rahatsızlanarak Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alınmıştı.

SAVCI SAYAN'IN SAĞLIK DURUMU NE?

Yüksek şeker hastalığı dolayısı ile rahatsızlanarak Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alınan Savcı Sayan’ın durumunun iyi olduğu açıklandı.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, şeker hastalığı sebebi ile uzun süren seçim ortamının etkisi ile rahatsızlanan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kontrol amacı ile yoğun bakımda tutulduğu ve yarın taburcu edileceği öğrenildi.

Savcı Sayan'ın sağlık durumu ne? Savcı Sayan kimdir, aslen nereli?

SAVCI SAYAN KİMDİR? ASLEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Savcı Sayan, 1971 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde dünyaya geldi. 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olan Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt'te, liseyi ise yine doğup büyüdüğü Ağrı Tutak'ta tamamladı. Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamlayan Savcı Sayan, Pedagojik Formasyon alarak eğitimini tamamlamış ve bazı okullarda öğretmenlik yaptı. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirdi. Yazarlık deneyimi de bulunan Savcı Sayan'ın, bazı makaleleri dergi ve gazetelerde değerlendirilmiştir. Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.

HABERE YORUM KAT