1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ahmet Keser Ne Kadar Hapis Cezası Aldı | Akit Tv Kapatıldı mı

Ahmet Keser Ne Kadar Hapis Cezası Aldı | Akit Tv Kapatıldı mı

RTÜK, AKİT TV ekranlarında yapılan bir programda sunucu Ahmet Keser'in yaptığı açıklamalarından dolayı Keser'e, 4,5 yıl hapis cezası, kanala ise 3 kez program durdurma cezası verdi.

Ahmet Keser Ne Kadar Hapis Cezası Aldı | Akit Tv Kapatıldı mı

RTÜK, AKİT TV ekranlarında yapılan bir programda sunucu Ahmet Keser'in yaptığı açıklamalarından dolayı Keser'e, 4,5 yıl hapis cezası, kanala ise 3 kez program durdurma cezası verdi.

Akit TV'de yayımlanan "Gün Başlıyor" programındaki, “Sivil öldürecek olsak Cihangir'den başlarız, Nişantaşı, Etiler, di mi yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var" sözleri nedeniyle tepki çeken Ahmet Keser, Akit tv'den kovulmasının ardından Keser'e 4,5 yıl hapis cezası verildi.. Cihangir ve Etiler halkını hedef gösteren Keser tüm Türkiye'nin tepkisini toplamış, halk arasında kin ve düşmanlığa tahrik suçu işlediği iddia etmişti. Keser'in TBMM'deki hainler sözü de siyasi gündemin ilgi odağı oldu.

Akit TV'de yayımlanan 'Gün Başlıyor' sunucusu Ahmet Keser, terör örgütü yandaşlarının 'Afrin'de sivil ölüm' kara propagandasına tepki gösterirken şoke eden sözlere imza atmıştı. Keser, "Sivil öldürecek olsak Cihangir'den başlarız, Nişantaşı, Etiler dimi yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var" ifadelerini kullanmıştı.

AKİT TV KAPANACAK MI?

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlattı.Tepki çeken ifadeler üzerine, iki ayrı suç duyurusunda bulunulmasının ardından RTÜK Akit tv'ye 3 kez program durdurma, programın suncusu Keser hakkında ise 4,5 yıl hapis cezası istendi. Ancak kanal beklenenin aksine kapatılmadı. Yalnızca yayın durdurma kararı verildi. Sosyal medyada kanalın kapatılması için  kullanıcılar  #akittvkapatılsın şeklinde hashtagler oluşturmuştu.

KANALLA YOLLARI AYRILDI

Tepki çeken açıklamaların ardından Akit TV'den yapılan açıklamada Keser'in görevinden ayrıldığı belirtildi. Açıklama şöyle... 

Ahmet Keser Akit Tv'den Neden Kovuldu | Hakkında Soruşturma mı Başladı

NELER DEMİŞTİ?

Daha önce Müjdat Gezen'e ettiği küfürle gündeme gelen Ahmet Keser bu kez de Cihangir ve Etiler halkını hedef gösterdi. Akit Tv'de sabahları gündemi değerlendiren "Gün Başlıyor" programının sunucusu Ahmet Keser Afrin'de yürütülen operasyonu değerlendirirken halkı tahrik edecek ve ayrıştıracak, kin ve düşmanlığa sebep olacak açıklamalarda bulundu. İşte skandal dolu o açıklamalar.

CİHANGİR'DEN BAŞLARIZ

Akit TV'de sabah yayınlanan “Gün Başlıyor” programında, programın sunucusu Ahmet Keser şoke eden cümleler telaffuz etti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de sivilleri öldürdüğü iddialarına sinirlenen Keser, canlı yayında “Sivil öldürecek olsak Cihangir’den başlarız… Nişantaşı, Etiler… Bir sürü hain var… Türkiye Büyük Millet Meclisi var… ” ifadeleri kullandı.

CUMHURİYETE HAKARET ETMİŞTİ

Ahmet Keser, iki yıl önce Adana Aladağ'da 11’i çocuk 1’i eğitmen 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangını faciasına ilişkin “O çocukları senin sarıldığın Cumhuriyet yaktı, Nişantaşı’nda Cihangir’de oturan Beyaz Türkler yaktı” sözleriyle gündeme gelmişti.

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT