1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Ahmet Kural'dan yeni açıklama!

Ahmet Kural'dan yeni açıklama!

Müzisyen Sıla Gençoğlu'nun uğradığı şiddet üzerine şikayetçi olduğu oyuncu Ahmet Kural bugün Çağlayan'da ifade verdi. İfadesinin ardından konuşan Ahmet Kural'ın sözleri kafa karıştırdı.

Ahmet Kural'dan yeni açıklama!

İfadenin ardından Ahmet Kural'ın avukatı açıklama yaptı, şunları söyledi: Günlerdir yaratılan manipülasyon sürecinde ben tek kişinin ifade verdiğini ısrarla belirtmiştim. Bu olayı hiçbir şekilde kamuoyuyla paylaşmama kararı aldık. Biz şu anda sayın savcıya ifademizi verdik, müvekkilim ifadesinde olayı anlatmıştır.

Ahmet Kural'dan yeni açıklama!

"Haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha kötüdür"

 Kural ise şunları söyledi: Açıklamamı sadece savcıya yapacağımı söyledim, Türk adaletine güveniyorum, yargı süreci devam ediyor. Benim için her anlamda yeni bir başlangıç. Böyle bir konuyla adım anıldığı için çok üzgünüm. Yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum, haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha kötüdür.

Ahmet Kural'dan yeni açıklama!

NELER OLMUŞTU?

İfadesinde evden çıkmaya çalışırken Ahmet Kural’ın tekrar kendisini yakaladığını ve tekrar bir boğuşma olduğunu belirten Sıla, bu sırada üstün başının parçalandığını, zar zor kapıyı açıp kaçtığını ifade etti. Sıla panik içinde şoförüne ulaştığını ve şoförü tarafından kurtarıldığına söyledi. Olaydan hemen sonra eve gittiğini, evindeki hizmetçisinin de kendisini görünce şoka girdiğini belirten Sıla, onları da tanık gösterdi. Sıla, saldırıya ilişkin olarak karakola gidip darp raporu aldı. Vücudundaki morluklar tespit edildi ve ünlü şarkıcı daha sonra savcılığa başvuruda bulundu.

Ahmet Kural Sıla'yı dövdü mü?Ahmet Kural ve Sıla arasında neler oldu? Ahmet Kural kimdir?

Sıla'nın daha önce de Ahmet Kural'dan şiddet gördüğü iddia edilmişti. Kural'ın, ünlü şarkıcıya tokat attığı öne sürülmüştü.

SILA O ANLARI BÖYLE ANLATMIŞTI

Adliye çıkışı "Yerlerde sürüklendim, kafam duvarlara vuruldu. Kaçmaya çalıştığım sırada, Ahmet Kural tekrar yakaladı ve kafama kül tablasıyla vurdu. Yoğun hakarete maruz kaldım. Yaklaşık 45 dakika sürüyor bu saldırı"  açıklamalarının ardından, Ahmet Kural'dan yaşadığı şiddeti sosyal medya hesabından böyle açıkladı. "Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş.

Ahmet Kural Sıla'yı dövdü mü?Ahmet Kural ve Sıla arasında neler oldu? Ahmet Kural kimdir?

Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum.

Ahmet Kural Sıla'yı dövdü mü?Ahmet Kural ve Sıla arasında neler oldu? Ahmet Kural kimdir?

Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!"

Ahmet Kural Sıla'yı dövdü mü?Ahmet Kural ve Sıla arasında neler oldu? Ahmet Kural kimdir?

 

HABERE YORUM KAT