1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti İzmir İl Başkanı istifa etti!

AK Parti İzmir İl Başkanı istifa etti!

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, istifa etti. Aydın Şengül görevini bıraktı. Konuya dair yarın detaylı açıklama yapması bekleniyor.

AK Parti İzmir İl Başkanı istifa etti!

31 Mart seçimlerinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, görevinden istifa etme kararı aldı. Aydın Şengül’ün, bu kararı vermeden önce, Ankara’da Merkez Karar Yürütme Kurulu öncesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yaptığı ve bu görüşmede seçim sonuçlarının konuşulduğu kaydedildi.

Görüşmede, Şengül ile AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin seçim sürecinde uyumlu çalışamadıkları yönünde iddiaların da gündeme geldiği öğrenildi. Bunun üzerine Şengül’ün istifa kararı aldığı kaydedildi. Şengül’ün, kararının gerekçesini yarın yapacağı basın toplantısı ile açıklayacak. Aydın Şengül’ün istifasının ardından parti kulisleri de hareketlendi.

İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE KİM GELECEK?

AK Parti kulislerinde eski milletvekili Kerem Ali Sürekli, AK Parti’nin Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı, Tanfer Kemerli ve İlknur Denizli ve milletvekili adayı olan Maksut Karaosman’ın adının il başkanlığı için ön plana çıktığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT