1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Pendik'te Aday Belli Oldu

Ak Parti Pendik'te Aday Belli Oldu

Ak Parti Pendik kongresinde, Genel merkezin ve İl Başkanlığının adayı belli oldu.

Ak Parti Pendik'te Aday Belli Oldu

Dün 18.12.2014’te Ak parti genel merkez ve il başkanlığının ortak adayını açıklamak üzere saat 20:00 de Pendik Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezinde İstanbul Yerel yönetimler Başkanı Selim Temurci ve İl yönetim Kurulu üyesi Celal Erdoğan başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi .

Toplantıya Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Mevcut İlçe Başkanı Turgay Kılıç, mahalle başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Turgay Kılıç, gündemlerinin kongre olduğunun altını çizerek şöyle konuştu: “Genel Merkezimin il’imizin ilçemizin ortak kararını açıklamak üzereyiz buradayız. Şehir adına Partimiz adına hayırlısı olmasını temenni ediyorum. Tabi malumunuz uzun bir süreç yaşadık bazen gerildik bazen nedenlerimiz fazla oldu. Bununda üstesinden geldik.” Dedi

KILIÇ: “ÇOK ZOR 5 SEÇİM GEÇİRDİK”

Kılıç kendisin 6 yıllık ilçe başkanlık durumunu da değerlendirerek “Çok zor 5 seçim geçirdik. Bu 5 seçimde müthiş işler başardık. Her seçimde oylarımızı yükselttik. Her seçimde sizlerin imzası var. Ben şahsım adına partimiz adına sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerinde haklarınız helal etmesini istiyorum “ dedi. Kendisinin siyasetten beklentilerini aldığını vurgulayan Kılıç, bizler emanetçiyiz bu emanete sahip çıktık. Her zaman şunu söyledik bu bizim davamız değil milletin davası dedik. Çok çalıştık. İstediklerimizi aldık” dedi.

KILIÇ: “BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Pendik’in çok başarılı seçimler geçirmesinde oylarının artırmasında Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin çok büyük katısı olduğunun da altını çizen Kılıç “Belediye başkanlarımız siyaseti kolaylaştırdı 5 yıllık gibi kısa dönemde çok büyük işler başardı. Bu hem Pendik’te hem de genel anlamda oyumuza da yansıdı” dedi .

KILIÇ “AÇIKLAYACAĞIMIZ ADAYIN ARKASINDAYIZ”

28 Aralık’ta gerçekleştirilecek kongre hakkında da konuşan Kılıç, temayülde 3 arkadaşımızın ismi birbirine çok yakın çıktı. Acaba uzlaşma olabilir mi diye Pendik’te çalışma yaptık . Nihayetinde de bir sonuca vardık. Biraz sonra İl Başkan yardımcımızın açıklayacağa ismin genel merkez olarak il başkanlığı olarak ilçe olarak arkasındayız. dedi

ŞAHİN: “SAMİMİYETİN DIŞINDA BİRŞEY OLMADI”

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ise Pendik’in çok önemli bir süreç geçirdiğini vurgulayarak, “şimdi yeni bir kardeşimizi ilçe başkanı seçeceğiz. Yeni bir sayfa oluşturacağız tabi bu sayfanın oluşma süreci kolay olmuyor. Zor oluyor. Hiçbir zamanda kolay olmadı. Bazen biraz daha zor bazen biraz daha kolay, fakat önemli olan sonun hayır olması“ dedi .

Samimiyetin dışında bir olay yaşanmadığını söyleyen Şahin herkes samimiyet çerçevesinde kendin kanaatini kulandı. Sonuç olarak bin adayımız da olsa bin tane doğru adayda olsa bir tane arkadaşımızı seçiceğiz. Bunun içinde çok ciddi bir çalışma oldu, mücadele oldu, müzakere oldu istişare oldu ve nihayetinde adayımız belli oldu…. Ben şimdiden aday kardeşimize başarılar diliyorum” dedi.

ERDOĞAN: “KONGRENİN ŞÖLEN HAVASINDA GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Partinin kurulduğu günden beri en önemli özelliğinin ve prensibinin ortak akıl çalışması olduğunu söyleyen il yönetim kurulu üyesi Celal Erdoğan ise “kongrenin şölen havasında birlik beraberlik içersinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

TEMURCİ : “SÜRECİ TEK TEK TAKİP ETTİK”

İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Selim Temurci’da konuşmasında Pendik’te geçirilen süreci yakından tek tek takip ettikleri belirterek, Gelinen noktada ilçe başkanımızın ve Belediye Başkanımızın, genel merkezimizin il başkanlığımızın adaylarla ile a görüşerek Pendik’te yapmış olduğu çalışmalar neticesi de ortak karar varıldığını söyledi. Adaylara samimiyetlerinden dolayı tek tek teşekkür eden Temurci İstanbul İl Başkanında selamlarını olduğunu söyleyerek Genel Merkezin ve İl Başkanlığının adayı Rüstem Kabil olduğunu açıklıyorum dedi.

Toplantı bu konuşmanın ardından Rüstem Kabil’in kürsüye davet edilerek kısa birleştirici selamlama konuşması ile son buldu.

Haber & Fotoğraflar : Yusuf SARAY

IMG_9858

10845945_859421100775630_7991637726378646587_n IMG_9872 IMG_9911 IMG_9925 IMG_9940 IMG_9941 IMG_9943 IMG_9952 IMG_9964 IMG_9967 IMG_9970

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.