1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor

MKYK sonrası yerel seçimlerle ilgili AK Parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, "Ak Parti'nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil" dedi.

Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

AK Parti Türkiye'nin her yerinde aday çıkaracak şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Biz her yerde iddialıyız.

AK Parti’nin bir yerde seçime girmemesi mümkün değil. Her siyasi meselede cumhur ittifakı sorgulanmaz. Yerel seçimde nasıl bir ittifak olacak, olmayacak herhangi bir şey yok.

Yerel seçimlere var, tartışmalar sürüyor. Soruluyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sayın Bahçeli bir araya gelecek mi, ne zaman olur diye. Her an olabilir. Heyetler görüşecek. Heyetlerin görüşmesinde mahsur yok.

Her şey kendi ritm içerisinde akıyor. Bu konuyla ilgili olağan bir süreç geçiriyoruz.

DURSUN ÇİÇEK’İN AÇIKLAMALARI

Açıklaması son derece vahim bir açıklama. Türkiye’de vesayetin zihinlerde nasıl dolaştığını gösteren bir açıklama. CHP’den bir yalanlama, kınama gelmemesi de CHP’de bununla ilgili dolaylı bir onama olduğunu gösteriyor.

Hukuk dışı, siyaset dışı, ahlak dışı bir tutumdur. Bu zihniyete karşı uyanıklığımızı, mücadelemizi diri tutmalıyız. Meclis’in içindeki bir kişi tarafından gündeme getiriliyor.

15 Temmuz’daki hain darbe girişimi Türk yargısı açısından bir dönüm noktasıdır. Yargı darbeye karşı güçlü bir direniş göstermiştir. Bu gurur vericidir. Eskisi gibi gidip ihtilal yapanların önünde esas duruşa geçen hakim savcılar döneminin bittiğini gösteren bir tablodur.

Bu şekilde kirleten hakim ya da savcı varsa, hukuktan nasibini almamış kimseler varsa yargının gerekli mekanizmaları çalıştırarak ortaya çıkarması gerekir. Birkaç gün önce bu ülkenin başbakanlarının idam edildiği acı dönemin yıl dönümünü yaşadık. Onun üstüne bu açıklamanın yapılması tüm partilerin siyasi tabanına karşı saygısızlıktır.

ENİS BERBEROĞLU’NA TAHLİYE KARARI

Yargı kararını verdi ve suçlu buldu. Bu tabloda ortaya çıkan durum budur. Bizim de bunun dışında söyleyeceğimiz bir şey yok. Bundan sonrası da hukuk kuralları içinde seyrine devam edecektir.

MHP’NİN AF TEKLİFİ

Paketi göreceğiz. TBMM’nin üyesi bir parti bu teklifi getiriyor. Tabii ki değerlendirmelerimiz olacak. Cumhurbaşkanımız bu konuda net konuştu. Devlete ve kişilere karşı işlenen suçlar meselesi ayrı. Bizim buradaki ilkelerimizde bir değişiklik yok. Hiçbir MYK ya da MKYK’da bu konu görüşülmedi.

Duruşumuzda bir değişiklik yok. Şu ana kadar af kapsamının içine sokulmak istenen maddeler konusunda aynı düşünmediğimizi söyledik. Pazartesi günü göreceğiz, değerlendireceğiz. Değerlendirmemiz şimdiye kadar Cumhurbaşkanımız kadar açıklanan ilkeler çerçevesinde olacaktır.

CHP'NİN İŞ BANKASI HİSSELERİ

Çok nettir. Gazi Mustafa Kemal ulusal liderimizdir. Atatürk’ün her türlü mirası Türk milletinin ortak malıdır. CHP onun doğal mirasçısı olarak görüyor. O zaman tek parti vardı.

Biz Gazi Mustafa Kemal’in mirasını herhangi bir partinin uhdesinde görürsek Atatürk’e karşı ulusla bir lider yerine çok daha indirgemeci bir yaklaşım olur. Her türlü mirasın Türk milleti adına devlette temsil edilmesi gerekir. Atatürk’ün mirasına karşı yapılan bir haksızlıktır. Netice olarak orada bir parti adına oturuyorsunuz. Bir partinin niye bir bankanın yönetiminde koltuğu olur. Atatürk’e saygı gereği CHP’nin bu pozisyondan vazgeçmesi gerekir.

ERDOĞAN - TRUMP GÖRÜŞMESİ OLACAK MI?

Başkan Trump Cumhurbaşkanımızla görüşmek isterse o talebe nasıl karşılık verileceğine dair değerlendirme yapılır.

Bizim tarafımızdan herhangi bir talepte bulunulmamıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum