1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. AK Parti Tuzla Kadın Kollarının Başarısı

AK Parti Tuzla Kadın Kollarının Başarısı

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı İffet Polat öncülüğünde, İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Programı, İl Başkanı Dr. Selim Temurci ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti

AK Parti Tuzla Kadın Kollarının Başarısı

       AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı İffet Polat öncülüğünde, İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Programı, İl Başkanı Dr. Selim Temurci ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

      “Kadınlardan Peygambere Sesleniş” temasıyla, İl Kadın Kolları Başkanı İffet Polat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Milletvekili Adayları, çeşitli ülkelerin İstanbul konsoloslarının eşleri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı,AK Parti Tuzla Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ve AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Üyeleriile çok sayıda davetli katıldı.

      Kadınlardan Peygambere Sesleniş programı Efendimizi Anlamak konulu kompozisyon yarışmasında 3. Ödülünü Ak Parti Tuzla Kadın Kolları’na kayıtlı Meliha Toruk kazandı. Rahatsızlığından ötürü programa katılamayan Meliha Toruk hediyelerini ve çiçeğini Ak Parti Tuzla Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı İffet Polat’ın elinden aldı. Ak Parti Tuzla Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı konuşmasında “Allah’ın bereketi ve mağfireti üzerinize olsun. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu programların devamlarının gelmesini diliyorum” dedi. 

      Kadınlardan Peygambere Sesleniş programı Efendimizi Anlamak konulu kompozisyon yarışmasında 1. lik ödülünü Ak Parti Tuzla Kadın Kolları’na kayıtlı Kamile Durgun kazandı. Kamile Durgun’a ödülünü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu verdi. Birincilik ödülünü kazanan Kamile Durgun Peygambere Sesleniş konulu kompozisyonu okuyarak salonda bulunan herkesten büyük bir alkış ve takdir aldı.

Yanında En Yakınları Hep Kadınlar Oldu
       Programın açılış konuşmasını yapan İl Kadın Kolları Başkanı İffet Polat, Peygamber Efendimiz ile ilgili olarak, annesi Hz. Amine, eşi Hz. Hatice ve büyük şairler tarafından söylenen sözleri paylaşarak, Peygamberimizin yaşadığı ve çeşitli ayetlerde geçen bazı olayları anlattı.
       İl Başkanı İffet Polat, “Yanında en yakınları hep kadınlar oldu O’na ilk inanan eşi  Hz.Hatice idi. Yanında kız evlatları vardı.Yetimliğini adeta yavrusunun şefkat ve sevgisinde unutarak “anneciğim “diye seslendiği kızı Hz.Fatıma  O’nu hiç bırakmadı. Hz.Aişe İslam’ın parlak dönemlerinde Peygamber Efendimizin yanındaydı. Ona inananların başında kadınlar geldi hep .Akabe’de biat eden Medinelilerin arasında kadınlar vardı.Habeşistan’a hicret edenler,Medine’ye hicret edenler arasında hep kadınlar vardı.Savaş meydanında bile ellerinde kılıç Allah Rasulünün yanındaydılar.Hepsi AllahRasulüne gönülden bağlıydılar” dedi.

İnsanlık, Hz. Peygamberin Dayanışma Ruhuna Muhtaçtır
       İl Kadın Kolları Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüz insanlığı ile 1500 sene evvelki Yüce Nebinin geldiği dönem arasında işlenen zulümler, haksızlıklar açısından bir fark yoktur. Zulüm baştan aşağı dünyayı sarmış durumda. Fakir milletlerin sömürüldüğü, insanların işçi adı altında köleleştirildiği, çocukların kız veya erkek ayırt edilmeden fakirlik korkusuyla öldürüldüğü, aşk ve sevginin yerine çıkarların çıkarların, menfaatlerin konulduğu, bireyselleşme ve hedonizm putlarının Allah’a kul olmanın önüne geçtiği karanlık bir dönemi yaşıyoruz. Buhran ve arayış içerisindeki insanlık artık Hz. Peygamberin taşıdığı, temsil ettiği tüm güzellikleri, adaleti, merhameti, barışı, kardeşliği, iyilikte dayanışma ruhuna muhtaçtır.” dedi.
      İl Başkanı İffet Polat, “Şu salonda hazır bulunanların nemli gözlerini görüp, peygamber sevgisiyle dolu kaplerini hissettiğim için diyorum ki; Selamın ulaştı ey Kutlu nebi, ey alemlere rahmet sevgili. Ve aleykum selâm! Ve aleykum Selam!” diyerek konuşmasını tamamladı.

Peygamberimizi Anlayanlar Mutluluğu Bulmuştur
      İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da programı izleyenlere seslendi. İBB Başkanı, "Peygamberimizi anlayanlar, izinden gidebilenler huzuru ve mutluluğu bulmuştur. Her peygambere, yaşadığı dönemde farklı farklı sıkıntıların çözümü için bir takım özellikler verilmiştir. Peygamber Efendimiz, insanlığı yok olmuş bir toplumu merhamet toplumuna dönüştürmede vesile olmuştur. Öyle bir vesile ki; tüm insanlığa verilen bir mesaj, oradan neşet ederek, bir insan ömrü kadar zaman içerisinde 3 kıtada etkin hale gelmiş ve bugün milyarlarca insanı aydınlatıyor. Peygamberimiz, mükemmel insan olabilmenin sırlarını bize vermiş, sadece kendimiz için değil, ötekiler için de yaşama anlayışını bizlere öğretmiştir. Biz de Peygamberimizi daha iyi anlama ve anlatma adına bu haftayı değerlendirmeye çalıştık. Kadın Kollarımıza bu başarılı organizasyon için teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Hz. Peygamberin Hayatında Bütün Evrene Merhamet Vardır
      Programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “Peygamberimizi anmakla ilgili söze başlarken ‘rahmet’ ve ‘merhamet’ kelimeleri akla geliyor. Merhametin ne demek olduğunu Peygamber Efendimizin hayatında görüyoruz. 21. yüzyıldayız ve şimdi sözlüklerde merhamet kelimesinin karşılığında ‘acıma hissi’ yazıyor. Peki merhamet gerçekten acıma mı demektir? Benim için, acımak merhamet demek değildir. Çünkü acımak pasif bir duygudur. Oysa merhamet dediğinizde; kökü rahmet olan, kökü derinlerde olan, sadece acımakla kalmayıp, tutup kaldıran, okşayan, yardım eden, aktif bir süreçten bahsetmiş olursunuz. Merhamet sadece insana özgü bir şey değil. Hz. Peygamberin hayatında; nebatata, bitkiye, hayvana, bütün yaratılmışlara ve bütün evrene merhamet vardır. Elbisesinin üzerinde uyuyan kedi uyanmasın diye elbisesini kesen bir Peygamberimiz var. Sadece zenginin fakire merhameti de değil. Her kesimi ve insanın kendi nefsini de içine alan bir merhamet anlayışı. Bu anlayışı anlamak ve anlatmak için düzenlenen bu organizasyon gerçekten hepimizi çok mutlu etti. Bu güzel organizasyon için Kadın Kollarımızda çalışan kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Peygamber Efendimizin davasının ülkemizde daha güçlü dillendirilmesi için gösterdikleri çabalarda başarılar diliyorum.” dedi.

Peygamber Efendimizden Feyz Alalım
      Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, programda yaptığı konuşmaya, “Efendimizi anmamıza, kutlu yolunun izini sürmemize vesile olan AK Parti İstanbul Kadın Kolları, tebrik ve takdiri hak ediyor, İffet Polat hanımefendi ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” diyerek başladı.
      Sare Davutoğlu, konuşmasında şunları kaydetti: “Kutlu doğum, yüzyıllardır bu toprakların hamurunu yoğurmuş ve Paygamber aşkını milletimizin en temel vasfı haline getirmiştir. Yüzyıllar boyu şairlerimiz, en güzel mısralarını onun için söylemişlerdir. Bu muhabbetle bir araya gelmek de hepimiz için bir mutluluk vesilesi oluyor. Yurdumuzun her köşesinde Nisan ayı boyunca getirilen salat ve selamlarla kalplerimiz mutmain oluyor, idrakimiz açılıyor. Her yıl, her gün ve her zaman ziyadeleşen bir heyecanla, Peygamberimizin söz ve fillerini yad ediyoruz. Milletimizin gönlündeki Peygamber aşkı, gönüllerden dünyaya yayılıyor. Onun rehberliği sayesinde helal kazancı makbul biliyoruz, yetimlere şefkat gösteriyoruz. Bizim Peygamberimiz; çocuklara, tabiata, hayvanlara merhamet eden bir peygamber. Yaşlıların hal ve hatırını soran, zayıfları koruyan ve kollayan bir rehber. Bütün dertlerimizin devası olarak; sadece kendimiz için değil, yakınlarımız için, çocuklarımız için, Peygamber Efendimizden feyz alalım ve onun ahlakıyla aklanalım.”
Program, bazı sanatçıların eserlerini seslendirdiği mini bir konser ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT