1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Parti'den 6 isim İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu

AK Parti'den 6 isim İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu

Geçtiğimiz günlerde 26'ncı Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un yaptığı, "2009'da askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın." açıklaması ile gündeme gelen 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmaları devam ediyor. AK Parti konu ile ilgili olarak Başbuğ için suç duyurusunda bulunacak.

AK Parti'den 6 isim İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu

26'ncı Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarına dahil olmuş ve "2009 yılında askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın." açıklamasında bulundu. Başbuğ'un bu açıklamalarından sonra tartışmalar gündeme gelirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında, "Milletvekilleri olarak hepiniz dava açmalısınız. FETÖ gölgesi düşürülmeye çalışılması Meclise saygısızlıktır. Vesayet döneminin hevesi olan bu yaklaşımın desteklenmesinin anlaşılabilir hiçbir tarafı yoktur. Bu öyle boru göstermeye benzemez." ifadelerini kullandı. Bunun üzerine ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yarın arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacak." dedi.

Yapılan bu açıklamaların ardından AK Parti cephesi harekete geçerken, partinin Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İlker Başbuğ'un iddialarıyla ilgili gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve bugün öğleden sonra Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. Elitaş açıklamasında, "6 kişi öğleden sonra İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunacak." ifadelerini kullandı. 

"HAKARET VE İFTİRA SUÇLARINDAN ŞİKAYETÇİYİZ"

Konu ile ilgili olarak gazetecilere konuşan Elitaş, "İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında avukat arkadaşlarımız bugün öğleden sonra suç duyurusunda bulunacak. FETÖ'nün siyasi ayağı bulunmuştur sözleri nedeniyle Dursun Çiçek hakkında da suç duyurusunda bulunulacak. Hakaret ve iftira suçlarından şikayetçiyiz. Avukatlarımız 6 kişi adına bu müracaatı gerçekleştiriyorlar. Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ, Ahmet Aydın, Yahya Doğan, Mehmet Ceylan, Abdurrahmen Müfit Yetkin. 6 kişinin imzası var zaten bu önergelerde. Bizim FETÖ’nün siyasi olduğumuz suçlamasından dolayı suç duyurusunda bulunuyoruz." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT