1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akademik Danışma Grubu Toplandı

Akademik Danışma Grubu Toplandı

Akademik Danışma Grubu Toplandı

Bölgemizin proje okullarından Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi 2014-2015 Eğitim – Öğretim dönemine önemli değişiklerle başladı. Bir taraftan okulun fiziki imkânları iyileştirilirken diğer taraftan da eğitimin kalitesi ve niteliğini artırmak için bir dizi çalışmalar yapıyor.

İki dilde eğitim veren Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci yabancı dil olan Arapçada %100 Arapça ilkesini benimsemiştir. Yabancı hocalar tarafından verilen dil eğitiminde henüz bir ay geçmesine rağmen önemli ilerlemeler kaydedilmiştir.

Eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve daha nitelikli bir eğitim için okulda akademik danışma grubu kuruldu. Danışma grubu ilk toplantısını 1 Kasım 2014 Cumartesi günü sabah kahvaltısıyla gerçekleştirdi. İlk toplantıya Milli Eğitim Bakan Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN telefonla canlı bağlantı kurarak, grubu ve çalışmayı tebrik etti. Okulların ve eğitimin iyileştirilmesi için bu tip çalışmaların önemini vurguladı. Ayrıca toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı adına İhsan ERKUL, Zeynel Önal (Türkiye İHL Proje Koordinatörü), Abdullah Özçelik (Erdemli Nesil Derneği), Cafer Odabaş (Eski Pendik Kaymakamı), Ahmet Ali Reisoğlu (Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü), Cemal Yılmaz (K. Çekmece Milli Eğitim Müdürü), Mahmut Doğan (Üniversite Yöneticileri Derneği), Mustafa Ertürk (Maltepe İmamet Hitabet Vakfı Eğitim Koord.), Mustafa Memiş (Maltepe Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ), Rıza Yorulmaz (Cihannüma Dern. Şube Baş.), Süleyman Köse (Pendik İHO Dern. Başk. (Pihmed)), Yusuf Kaya (İlim Yayma Cem. Pendik Şb. ), Üniversitelerden Akademisyenler, Öğrenci velileri, Eğitim Yöneticileri ve Okul Yönetiminden oluşan yirmi kişilik bir heyet katılmıştır.

Belli aralıklarla danışma heyetinin bir araya geleceğini ifade eden Okul Müdürü Nihat MORGÜL, danışma grubunun özelde Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesinin eğitim politikalarını belirleyeceğini ve bu politikalar neticesinde çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT