1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akdeniz Üniversitesi Rektörü'nden güldüren yanıt: Ne yapalım Nuran...

Akdeniz Üniversitesi Rektörü'nden güldüren yanıt: Ne yapalım Nuran...

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal'a atılan tweet olay yarattı. Üniversitesi öğrencisi bir kız öğrencinin Twitter'dan kendisine yazdığı 'Kendi kampüsümüzde ağza alınmayacak cinsiyetçi küfürle maç izleyen erkeklerin seviyesiz tezahüratlarına maruz kalmak zorunda mıyız? Ne zaman kontrol edilmeye başlanacak bunlar' sözlerine 'Ne yapalım Nuran ağızlarına biber mi sürelim?' yanıtını verdi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü'nden güldüren yanıt: Ne yapalım Nuran...

Akdeniz Üniversitesi ’nde okuyan Nuran Çal, hafta sonu üniversite içerisinde bulunan bir kafeye Galatasaray ile Fenerbahçe maçını izlemeye gitti. Burada erkeklerin cinsiyetçi küfürler ettiğini iddia eden Nuran Çal, durumu sosyal medya hesabı üzerinden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal’a anlatarak, “Kendi kampüsümüzde ağza alınmayacak cinsiyetçi küfürlerle maç izleyen erkeklerin seviyesiz tezahüratlarına maruz kalmak zorunda mıyız? Ne zaman kontrol edilmeye başlanacak bunlar” diye yazdı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü'nden güldüren yanıt: Ne yapalım Nuran...

Rektör Ünal ise ilginç bir cevap vererek, “Ne yapalım Nuran ağızlarına biber mi sürelim” diye cevap verdi. Rektör ve üniversite öğrencisi arasında yaşanan bu diyalog yüzlerce kişi tarafından beğenilerek, paylaşıldı.

Öte yandan, başka bir öğrenci ise paylaşımın altına, "Bu tarz şeyleri buraya yazdığınızda bütün maç organizasyonları kaldırılır. Bunun bir çözümü yok ki. Küfür her yerde var. Rektör elinde biberle sokakta küfredenleri mi kovalasın" yazdı.

MUSTAFA ÜNAL KİMDİR?

Mustafa Ünal 1974 yılında Sivas Gürün’de doğdu. İstanbul Kabataş Erkek Lisesini ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni (İngilizce) bitirdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini 2002 yılında tamamlayarak Göz Hastalıkları Uzmanı oldu. 2002-2003 yıllarında Florence Nightingale Hastanesi’nde görev yaptı. 2004 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör oldu.

İspanya Barselona’da Oküler Mikrocerrahi Enstitüsü’nde bir süre Dr JL Güell ile çalıştı. Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış 60 dolayında makalesi ve bilimsel kongrelerde sunulmuş 100’e yakın akademik bildirisi mevcuttur. Akdeniz Üniversitesi Göz Bankası Müdürlüğü’nü 2007 yılından bu yana yürütmektedir. Uzmanlık alanları; keratokonus ve diğer kornea hastalıkları, kornea nakli, fako ile katarakt cerrahisi, kuru göz ve oküler yüzey hastalıklarıdır. Evli ve iki çocuk sahibi olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İdari Görevleri Akdeniz Üniversitesi Göz Bankası Müdürü           2007 – …

AÜ Hastanesi Satınalma Muayene Kabul Komisyonu Üyesi         2007 – 2012

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı      2008 – 2009

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi          2012 – 2013

AÜ Mezuniyet Sonrası Eğitimi Yürütme Kurulu Üyesi     2015

Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili          2015 – 2016

Akdeniz Üniversitesi Rektörü    2016 Ağustos – …

HABERE YORUM KAT