1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Akıllı Şehircilik Fuarı'nda 4 belediyeden Biri Pendik Belediyesi
Akıllı Şehircilik Fuarı'nda 4 belediyeden Biri Pendik Belediyesi

Akıllı Şehircilik Fuarı'nda 4 belediyeden Biri Pendik Belediyesi

Dünya, “Akıllı Şehircilik” için İstanbul’da buluştu. 6 yıldır Barselona’da yapılan Akıllı Şehircilik Fuarı Smart City Expo, ilk kez İstanbul’da düzenlendi.

Pendik Belediyesi de akıllı şehircilik alanında gerçekleştirdiği öncü ve örnek projelerini tanıtmak üzere bu fuarda yerini aldı.

Yenilikçi, çevre dostu, çözüm odaklı ve daha yaşanabilir bir kent yaşamı üzerine yapılan çalışmaların değerlendirileceği ve anlatılacağı, akıllı şehir alanında proje üreten ve yatırım yapmak isteyen kesimleri bir araya getiren Smart City Expo İstanbul Fuarı (İstanbul Akıllı Şehir Kongre ve Fuarı)  3 Haziran’a kadar sürüyor. İlk düzenlendiği yıldan bu yana 6 senedir Barselona'da gerçekleştirilen fuar, bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türkiye Belediyeler Birliği ile Marmara Belediyeler Birliği'nin desteğinde İstanbul'da ilgilileri bir araya getirdi. İBB'nin yanı sıra fuarda yer alan 4 belediyeden biri olan Pendik belediyesi de kurduğu standında teknolojideki  öncü ve örnek projelerini tanıtımını yaptı. 

Pendik Belediyesinin akıllı şehircilikte öncü projeleri tanıtılıyor

Pendik Belediyesinin yerel belediyecilikte öncü projeler olarak gerçekleştirdiği uygulamalar, hazırlanan stantta ilgililere tanıtılıyor.  E-devlet kapısında en fazla başlıkta hizmet sunabilmesi, wifi alan çalışmaları, 3 boyutlu şehir tasarımı olan C3PO projesi, panoramik kent rehberi ve dijital arşiv sistemi gibi projeleriyle fuarın ilgi odakları arasında. Belediye Bilgi İşlem Müdürlüğü yetkilileri, projeler hakkında standı ziyaret eden katılımcıları, projelerin tüm detayları konusunda bilgilendiriyor.

Dev fuar için 11 bin metrekarelik alan kapatıldı

Akıllı kent uygulamaları ile ilgili en son gelişmelerin takip edilebileceği fuar alanı için Haliç Kongre Merkezinin 11 bin metrekarelik otopark alanı kapatıldı. Burada 200'den fazla şirketin proje ve prototipleri görülebiliyor.  Akıllı şehircilikle ilgili her konunun masaya yatırıldığı etkinliğin fuar alanında son teknoloji ürünleri sunuluyor. Toplamda 10 bin ilgilinin ziyaret etmesi beklenen fuar, şehri, içinde yaşayanlar için daha konforlu kılacak fikirler üretmeye yardımcı olacak.

Fuarda her ayrıntı düşünüldü

Türkiye başta olmak üzere Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkan ülkelerinden üst düzey katılımın sağladığı etkinlik için her ayrıntı düşünüldü. Üst düzey davetli ve ziyaretçilerin rahat ulaşımının sağlanacağı etkinlikte özellikle yabancı konukların İstanbul'u gezmesi, yemeklerini tatması ve burada harcama yapması için hafta sonu boş bırakıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.