1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akın Akınözü, bedelli askerlik için birliğine teslim oldu

Akın Akınözü, bedelli askerlik için birliğine teslim oldu

Hercai dizisinin başrol oyuncusu Akın Akınözü, bedelli askerlikten yararlanarak askerliğini yapmak için teslim oldu. Askere gitmeden önce hazırlıklarını sosyal medya paylaşan Akın Özü ailesiyle de vedalaştı.

Akın Akınözü, bedelli askerlik için birliğine teslim oldu

ATV ekranlarının reyting rekoru kıran Hercai dizisinin oyuncusu Akın Akınözü bedelli askerlik yapmak için teslim oldu.

ANNESİ YALNIZ BIRAKMADI

21 gün boyunca vatani görevini yapmak üzere birliğine teslim olan yakışıklı oyuncuyu annesi Özlem Akınözü yalnız bırakmadı. Askerlik için sakallarını kestiren yakışıklı oyuncunun son hali sosyal medyada olay oldu.

Akın Akınözü, bedelli askerlik için birliğine teslim oldu

MANİKÜR  YAPTIRDI

Yakışıklı oyuncu birliğine teslim olmadan önce gittiği kuaför salonunda saç ve sakal tıraşı olduktan sonra manikür yaptırmayı da ihmal etmedi.

Akın Akınözü, bedelli askerlik için birliğine teslim oldu

AKIN AKINÖZÜ KİMDİR?

Akın Akınözü, 1990 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında eğitimini tamamlayıp, oyunculuk üzerine eğitim almıştır. 2014 yılında Azrail sinema filmi ile kariyerine adım atmıştır. 2015 yılında ise Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında boy göstermiş daha sonra ise Arkadaşlar İyidir dizisinde rol almıştır.

Ancak Akın Akınözü'nün kariyerindeki dönüm noktası Hercai dizisi oldu ve çok daha büyük kitleler tarafından tanınmasını sağladı. Hercai ile birlikte imaj değiştiren, saçlarını ve sakallarını uzatarak, şivesi, tavırlarıyla bambaşka bir kimliğe bürünen Akınözü, instagram'da hızla yükselen takipçi sayısıyla şu anda 1,9 kişinin takip ettiği bir isim haline geldi.

Akınözü'nün oyuncu olmasındaki en büyük desteği ise annesi Özlem Akınözü vermiş. Aslında Amerika'da matematik bölümünü bitiren oyuncu, annesinin teşvikiyle mesleğini değiştirmiş.

Akın Akınözü'nün annesi Özlem Akınözü, lise yıllarında oğlunun konservatuvar okumasını istemiş ama oğlu matematik okumayı tercih etmiş. Akın Akınözü, ilk tercihini yapıp Amerika'da Los Angeles – General Studies, UC- Berkeley – Applied Math'de okuyarak mezun olmuş.

Daha sonrasında Matematik bölümünde yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Akınözü, okul bittikten sonra annesinin isteği üzerine oyunculuğa yönelmiş.

Akın Akınözü 1.80 metre boyunda, 76 kilo ve Oğlak burcudur.

AKIN AKINÖZÜ’NÜN ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER

2019 – Hercai (Miran) (TV Dizisi)

2017-2018 – Aslan Ailem (Murat) (TV Dizisi)

2017 – Payitaht Abdülhamid (Ömer) (TV Dizisi)

2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus) (TV Dizisi)

2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (İvan/Ali) (TV Dizisi)

2014 – Azrail (Sinema Filmi)

HABERE YORUM KAT