1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akran Zorbalığı Sempozyumu Gerçekleştirildi

Akran Zorbalığı Sempozyumu Gerçekleştirildi

Pendik’te düzenlenen sempozyumda ilköğretim çağındaki çocukların okul arkadaşlığı ve yaşadıkları sorunlar ile akran şiddetinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri ele alındı

Akran Zorbalığı Sempozyumu Gerçekleştirildi

Pendik’te düzenlenen sempozyumda ilköğretim çağındaki çocukların okul arkadaşlığı ve yaşadıkları sorunlar ile akran şiddetinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri ele alındı.Sempozyumda konuşan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, "Çocuklarımıza yansıyan şiddetin de toplumsal şiddetin bir parçası olduğunu düşünüyorum" dedi.


Pendik Belediyesi tarafından ’Akran Zorbalığı ve Bir Çözüm Önerisi Olarak Akran Arabuluculuğu’ sempozyumu gerçekleştirildi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sempozyumda ilköğretim çağındaki çocukların okul arkadaşlığı ve yaşadıkları sorunlar, akran şiddetinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri, milli ve manevi değerler eğitiminin önemi gibi konu başlıkları masaya yatırıldı. Sempozyuma, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

"SORUN ÇÖZME YÖNTEMİ OLARAK ŞİDDETİ KULLANAN BİR TOPLUMUZ"
Sempozyumda konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, "Maalesef ülkenin genelinde bir şiddet toplumu olduğumuz çok aşikar bir tablo. Sorun çözme yöntemi olarak şiddeti kullanan bir toplumuz ve hatta maalesef zaman zaman kendi çocuklarımızı da böyle yetiştiriyoruz. Aslında çocuklarımıza yansıyan şiddetin de toplumsal şiddetin bir parçası olduğunu düşünüyorum" dedi.

"ÇOCUKLAR TEKNOLOJİK OYUNLARLA MEŞGUL"
Günümüzde çocuk oyunlarının değiştiğini vurgulayan Başkan Şahin, "Bizim çocukluğumuz sokaklarda geçti, kendi kendimize oyunlar icat ettik. Ama bugün nesil tamamen teknolojik oyunlarla meşgul. Teknolojik oyunların içeriğine baktığımız zaman da şiddet, son derece zararlı, hayatta rüyamızda görsek korkacağımız işler çocuklarımızın oyunlarında ekranlarda çok miktarda yer alıyor. Sorunun çözmek için gün içerisinde bir oyunda binlerce insanı öldürüyorlar ya da rakibi. Böyle bir toplum içerisinde de şiddet sarmalını çözmek oldukça güç bir problem. Tüm bunlara rağmen biz bu ülkede, bu toplumda, okulda, evde bir barış tablosu gerçekleştirmeye mecburuz. Pendik Belediyesi olarak ilçe milli eğitimimizle çok başarılı işler yaptık. İnşallah gelecekte de bu başarımızı tekrar etmeye kararlı bir şekilde İnşallah gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT