1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Amerika'dan Nusret'e dev ceza

Amerika'dan Nusret'e dev ceza

Dünya genelinde fenomen olan Nusret dünyanın çeşitleri yerlerinde mekan açması ve tuz serpme hareketi ile tanındı. Nusret Gökçe, bu kez yüksek miktarlı bir ceza haberi ile dikkatleri üzerine çekti.

Amerika'dan Nusret'e dev ceza

Manhattan’daki Nusr-Et Steakhouse’un dört eski çalışanı, Gökçe hakkında “bahşişlerinin gizlendiği ve kendilerine mobbing uygulandığı” iddiasıyla ocak ayında mahkemey başvurdu.

İŞ YERİNDE MOBBİNG UYGULANDI

Nusret’in eski çalışanları Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş, işletmenin tip kutusunda biriken paranın tutarıyla ilgili kendilerine bilgi verilmediği ve tipleri görmeyi talep ettiklerinde mobbinge maruz kalarak iş akitlerinin feshedildiğini iddia etti. Çalışanların Federal Mahkeme’de açmış oldukları dava, ekim ayında sonuçlandı.

Amerika'dan Nusret'e dev ceza

1 MİLYON 361 BİN TL TAZMİNAT ÖDEYECEK

Davanın görüldüğü Amerikan mahkemesi, kendilerine başvuruda bulunan Türk çalışanlara kaybettikleri maaşlar ve diğer haklar için ödeme yapılması yönünde karar verdi. Taraflarca mutabık kalınan ve Ulusal İşçi-İşveren İlişkileri Kurulu (NLRB) tarafından onaylanan Sulh Anlaşmasına göre davacılara toplam 236 bin 870 dolar (yaklaşık 1 milyon 361 bin Türk lirası) tazminat ödenmesi kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT