1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ankara'daki şanssız milyoner

Ankara'daki şanssız milyoner

Ankara Gölbaşı'nda yaşayan Mustafa Güneş, 5 Nisan'da az bir miktar parası olan banka hesabını kontrol ettiğinde içinde yüklü bir ücret görünce şoka uğradı. Banka müdürünü arayıp durumu anlatan Mustafa Güneş'e sistemsel bir hata olduğu belirtildi ve hesabındaki para 3 gün sonra geri alındı.

Ankara'daki şanssız milyoner

Bir kamu kurumunda mühendis olan ve Ankara Gölbaşı'nda yaşayan Mustafa Güneş 5 Nisan Cuma günü hayatının şokunu yaşadı. Evli ve 3 çocuk babası adam internet bankacılığı sisteminden banka hesabını kontrol ettiğinde büyük bir şaşkınlık yaşadı. Çünkü hesabında 9 milyon 609 bin 596 lira 76 kuruş görünmekteydi. Daha öncesinde hesabında cüzi bir miktar bulunan Mustafa Güneş hesabındaki yüklü miktarı görünce bir hata yapıldığını ve bunun banka tarafından düzeltileceğini düşünerek bekledi.

BANKA MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜ

Hafta sonunu 'milyoner' olarak geçiren Güneş, 8 Nisan Pazartesi sabahı kontrol ettiği hesabında herhangi bir değişiklik olmadığını görünce, öğleye doğru bankaya gitti. Mustafa Güneş, banka müdürü ile görüşüp durumu anlattı.

2431300_b6306f982526f7edaf8ee5a876304dd2.jpg

PARA GERİ ALINDI

Yapılan incelemede bir sistem hatası sonucu Güneş'in hesabına paranın aktarıldığı belirlendi. Bankada yaklaşık 1 saat süren işlemlerin ardından hata düzeltildi ve Mustafa Güneş'in hesabındaki para geri alındı.

İSTİSNAİ SİSTEM HATASI DENİLDİ

Başından geçen ilginç olayı anlatan Güneş, banka müdürünün kendisine bu durumun çok istisnai sistem hatası olduğunu ve bir nevi tarihe geçebilecek bir pozisyona ulaştığını söylediğini aktardı. Mustafa Güneş, espri yaparak, milyonerliğinin kısa sürdüğünü dile getirip, "3 gün süren milyonerliğim, bankada yaklaşık 1 saat süren işlemlerin ardından sona erdi. 1 saat içinde milyoner olmaktan çıkıp, memuriyet hayatıma geri döndüm. 3 günlüğüne milyoner oldum. Ama bu süre içinde birçok duyguyu yaşadım. Tedirgin oldum; çünkü art niyetliler bilse ve peşime düşseler diye bunun tedirginliğini yaşadım" dedi.

"HALA GÜLÜYORUM"

İnternet bankacılığı sisteminde 'geçmiş işlemler' bölümünde hesabına yatırılan paranın hâlâ göründüğünü anlatan Güneş, "Hesabımda 9 milyon 609 bin 596 lira 76 kuruş rakamı, 'geçmiş işlemler' bölümünde hâlâ görünüyor. Geçmiş işlemlere baktığım zaman hâlâ gülüyorum" diye konuştu.

2431300_498380adbb4913430dcdb72265a118fa.jpg

Kendisinin olmayan parayı çekmeyi hiç düşünmediğini vurgulayan Mustafa Güneş, şunları söyledi:

"Kendimin olmayan bir paraya nasıl dokunabilirim? Doğru olanı yaptım ve hatayı düzelttirdim. Her vatandaşın yapması gerekeni yaptım. Çocuklarım bir bankanın böyle bir hata yapabilmiş olmasına çok şaşırdı.

"AYDA 2 BİN LİRAYA YAKIN TAKSİT ÖDÜYORUM"

Arkadaşlarım ise hesabımdaki parayı görünce gözlerine inanamadılar. Yıllar sonra 'ben bir zamanlar milyonerdim' diyebilirim artık. 10 yıllık bir konut kredim var. Ayda 2 bin liraya yakın taksit ödüyorum. Arkadaşlarım 'ev kredini ödeseydin de öyle gitseydin bankaya' diyerek espri yapıyorlar. Bir hatadır. Çok değişik bir durum olduğu izah edildi."

Kaynak:Ajanslar

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT