1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. AÖF yaz okulu cevap anahtarı 2019 |AÖF yaz okulu soruları | AÖF yaz okulu soru cevap

AÖF yaz okulu cevap anahtarı 2019 |AÖF yaz okulu soruları | AÖF yaz okulu soru cevap

AÖF yaz okulu soruları 2019 açıklandı mı? AÖF yaz okulu soru ve cevapları yayınlandı mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? soruları arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Biz de sizler için bu merak edilenleri araştırdık. İşte yanıtlar.

AÖF yaz okulu cevap anahtarı 2019  |AÖF yaz okulu soruları | AÖF yaz okulu soru cevap

AÖF yaz okulu sınavına girenler internette arama yapmaya başladı. Peki AÖF yaz okulu soruları 2019 açıklandı mı? Yaz okulu soru ve cevapları yayınlandı mı? Tüm merak edilenler haberimizde...

AÖF YAZ OKULU SINAV SORU VE CEVAPLARI

AÖF yaz okulu soru ve cevapları dün akşam saatlerinde e kampüs sistemi üzerinden sınava giren adayların erişimine açıldı.

Açık öğretim fakültesinden öğrenim gören binlerce öğrenci AÖF yaz okulu sınavı dolayısıyla dönem içi geçemediği derslerde şansını tekrar denedi. 15 Eylül 2019 tarihinde yapılan sınavın soruları yayınlandı.

AÖF YAZ OKULU SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF yaz okulu cevap anahtarı 2019 |AÖF yaz okulu soruları | AÖF yaz okulu soru cevap

AÖF YAZ OKULU SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF yaz okulu sorularının yayımlanmasının ardından yaz okulu sınav sonuçları için de geri sayım başladı. Dönem içerisinde sınav sonuçları on beş gün içerisinde öğrencilerin erişimine açılıyor. Yaz okulu sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili kesin bir tarih olmaması ile birlikte sonuçların kısa bir süre içerisinde ilan edilmesi bekleniyor.

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMANDI?

Yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100'dür.

AÖF yaz okulu cevap anahtarı 2019 |AÖF yaz okulu soruları | AÖF yaz okulu soru cevap

AÖF YAZ OKULU ÜCRETİ NE KADARDI?

Yaz okulu ücretleri aşağıdaki belirtilmiştir.

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti

Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺160,00 öder.

Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺175,00 öder.

Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺190,00 öder.

Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺205,00 öder.

Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺220,00 öder.

AÖF YAZ OKULU DERSLERİ NELERDİR?

 1- Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu Kayıt linkinden ilgili kayıt tarihleri arasında yapılacaktır.

2- Yaz okulunda hangi ders/derslerin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.

AÖF yaz okulu cevap anahtarı 2019 |AÖF yaz okulu soruları | AÖF yaz okulu soru cevap

Burada da ikili bir ayrım yapılmıştır. Buna göre;

Genel not ortalaması 2,00 ve üstünde olan öğrenci, FF notlu derslerini ya da hiç almadığı derslerini alabilecek.
Genel not ortalaması 2.00 altında olan öğrenci ise, FF notlu derslerini, hiç almadığı derslerini ve bunlara ek olarak da uyarı aldığı dönemden itibaren CD, DC ve DD notlu derslerini alabilecektir.

Bir başka deyişle örneğin ortalaması 2,00 ve üstünde olan bir öğrenci FF notlu dersleri hariç CD, DC, DD gibi notlu derslerini alamayacak ama ortalaması 2,00 altında olan öğrenci alabilecektir.

AÖF YAZ OKULU DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIR?

Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür.

Yaz okulunda yapılacak sınava kimler giremez?

Güz veya Bahar dönemine bakılmaksızın girmiş olduğu son sınavında kopya nedeniyle sınavı/sınavları geçersiz sayılan öğrenci yaz okuluna kayıt yaptırabilir. Ancak kopya olayının gerçekleştiği sınav dönemini izleyen ilk sınav yaz okulu sınavı olacağı için sınava giremez.

Yaz okulu ile ilgili sorular için öğrenciler nereye başvurabilirler

Öğrencilerimiz yaz okulu ile ilgili sorularını aosdestek.anadolu.edu.tr üzerinden ya da İletişim ve Çözüm Masası üzerinden sorarak yanıt alabilirler.

AÖF yaz okulu cevap anahtarı 2019 |AÖF yaz okulu soruları | AÖF yaz okulu soru cevap

AÖF YAZ OKULUNA KİMLER GİREBİLİR?

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.

2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.

3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.

4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir. 5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

HABERE YORUM KAT