1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Araç sahiplerine bir müjde daha: Benzinden sonra motorine de indirim geliyor...

Araç sahiplerine bir müjde daha: Benzinden sonra motorine de indirim geliyor...

Araç sahiplerine müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Benzine geçen hafta yapılan 11 kuruşluk indirim sonrası motorine de bu gece yarısından itibaren 13 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Araç sahiplerine bir müjde daha: Benzinden sonra motorine de indirim geliyor...

Akaryakıt sektörü yeni haftaya indirimle başlıyor. Benzinin ardından motorine yapılacak indirim de belli oldu.  Benzine 11 kuruşluk indirim sonrası motorine  de bu gece yarısından itibaren 13 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Motorin fiyatının bu gece yarısından geçerli olmak üzere inmesi bekleniyor. Uluslararası piyasalarda benzin ve motorinin ton bazlı fiyatlarının gerilemesi, depoyu doldurmanın maliyetini de düşürüyor.

MOTORİNE İNDİRİM MÜJDESİ

Uluslararası piyasalarda motorinin ton fiyatı, 607 dolardan 584 dolara kadar indi. Motorinde, bu gece yarısı 13 kuruş indirim yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. İndirim yapılıp yapılmayacağı ve yapılacaksa tutarı akşam saatlerinde belli olacak.


BENZİNE GEÇEN HAFTA İNDİRİM GELMİŞTİ

Bu kapsam benzinin litre fiyatında 20 kuruş indirime gidilmişti. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), indirimin benzinin pompa fiyatına 11 kuruş olarak yansıyacağını açıklamıştı. İndirimin kalan 9 kuruşluk kısmı devreye alınan eşel mobil sistemi kaynaklı ÖTV gelirinin yerine konmasında kullanılmıştı.

HABERE YORUM KAT