1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Arizona seri katili üç haftada dokuz kişiyi öldürdü

Arizona seri katili üç haftada dokuz kişiyi öldürdü

Arizona'lı bir adam, üç hafta içinde dokuz kişiyi öldürdüğü çarpıcı bir cinayet işlemekle suçlanıyor - bu olay onu devlet tarihinin en üretken seri katillerinden biri haline getirdi.

Arizona seri katili üç haftada dokuz kişiyi öldürdü

35 yaşındaki Cleophus Cooksey Jr, polisin Phoenix'de kendisine yaptığı dur ihtarına ateş ile cevap vermesinin ardından 17 Aralık 2017'de tutuklandı. Olay esnasında Cooksey'nin annesi ve üvey babası öldü. Polis Perşembe günü, tutuklanana kadar Cooksey'i diğer cinayetlere bağlamadıklarını söyledi.

Cooksey'in diğer kurbanlarının, eski sevgilisinin erkek kardeşi ve siyah, beyaz ve İspanyol ırkı ve etnik kökenli çeşitli erkek ve kadınları içerdiğini  AZ Central bildirdi.

1516300819160.jpg

Seri katil kimleri öldürdü

- İki adam, Andrew Remillard, 27 ve Parker Smith, 21, Kasım 27'de ölü bulundu. 

- 35 yaşındaki bir adam Salim Richards 2 Aralıkta kritik yaralandı ve olay yerine öldü. Richards'ın şüpheliyi tanıp girmediği hemen belli değildi. Polis, olay yerinde soygun izleri bulunduğunu ve bir askere alındığına karar verdi.

- 11 Aralıkta, Cooksey'in eski sevgilisinin kardeşi olan 25 İsa Bonifacio Real, öldürüldü.

- 13 Aralıkta, Latorrie Beckford, 29, vuruldu ve öldürüldü.

- 16 Aralık 2017'de, 21 yaşındaki Kristopher Cameron, bir alandan vurularak öldürüldüğü keşfedildi. Polis, Cameron'un bir uyuşturucu etkileşimi için şüpheliyle görüştüğünü söyledi. Aynı gün, 43 yaşındaki Maria Villanueva ölü bulundu. Şüpheli aracına yaklaştıktan sonra Villanueva arabasından kaçırıldı. Polis, Villanueva'nın cinsel saldırı belirtileri ile bulunmadan önce sürdüğünü ve cinayete kurban gittiğini söyledi.

- 17 Aralıkta, şüphelinin annesi olan 56 yaşındaki Rene Cooksey ve 54 yaşındaki üvey babası Edward Nunn vurularak öldürüldü. Cooksey daha sonra tutuklandı.

1516301160585.jpg

AZ Central, Cooksey'nin uzun bir suç tarihçesi olduğunu bildirdi. Zanlı, 18 yaşındayken adam öldürme suçundan mahkum edildi. Hapishanede cezaevi personeline saldırmak, uyuşturucu bulundurmak ve savaşmaktan suçlu bulundu. Ocak 2015'te hapishaneden serbest bırakıldı ve o yılın Kasım ayında bir DUI aldı.

Zanlı, cezaevinin serbest bırakılmasının ardından "Kral Playbola" adıyla geçerek rap yapıyor. YouTube'daki yeteneklerini sergileyen videolar yayınladı.

Cooksey Mayıs 2016'da tekrar "teknik ihlal" nedeniyle tutuklandı ve cezaevine döndü. 20 Haziran 2016'da serbest bırakıldı, ancak bir başka tutuklama emri nedeniyle Aralık ayında tutuklandı ve rezerve edildi. 28 Temmuz 2017'de Cooksey serbest bırakıldı. Dört ay sonra, iddia ile cinayet çılgınlığına karıştı.

Bir sivil haklar lideri olan Roy L. Cooksey'nin torisi Cooksey'nin sıkıntılı bir çocukluğu vardı. 16 yaşındayken taşındı. Şüpheli, babası tarafından istismar edildiğini ve 12 yaşındayken hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Soruşturma sırasında Maricopa Bölge Savcılığı, Cooksey'in hangi suçlardan yargılanacağına karar verecek. Polis, şüpheli veya cinayetle ilgili herhangi bir bilgiye sahip olsalar halka yardım talep etti.

HABERE YORUM KAT