1. HABERLER
  2. SPOR
  3. ASpor spikeri Setenay Cankat'ın görevine son verildi

ASpor spikeri Setenay Cankat'ın görevine son verildi

ASpor ekranlarında "8 dakika" programında gazeteci Göktuğhan Argın le gerginlik yaşayan ve Argın'ı stüdyodan kovan Setenay Cankat'ın, Aspor'daki görevine son verildi. Olayın bir diğer kahramanı Göktuğhan Argın da geçtiğimiz günlerde kanaldan gönderilmişti.

Geçtiğimiz günlerde A Spor'da ekran gelen "8 dakika" programı nsunucus Setenay Cankat ile gazeteci Göktuğhan Argın arasında gerginlik yaşanmıştı. Setenay Cankat, "Bu formatı yapmak istemiyorsan bu programa gelmezsin. Böyle gerginlik olacaksa bir daha programa gelme" diyerek Argın'ı yayından kovmuş, Göktuğhan Argın da stüdyoyu terk etmişti.

INSTAGRAM HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Bu olayların ardından Setenay Cankat, Instagram hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Cankat, "Sağlık sorunlarım sebebiyle raporlu olmama rağmen şahsıma bugün gönderilen ihtarnameyle ASpor tarafından iş akdimin feshediliğini ve dolayısıyla ilişiğimin kesildiğini de siz değerli kamuoyuna bildirmek isterim. A Spor tarafından alınan bu haksız kararlarla ilgili avukatlarımın hukuki süreci başlattıklarını ne olursa olsun şahsıma ne yapılırsa yapılsın her daim ayakta kalacağımı da beni sevenlere bildiriyorum.  Saygılarımla..." sözlerinin ardından ASpor kariyerinin sonlandığını açıkladı.

setenay cankat bolge

Gün içinde de olayın diğer kahramanı Göktuğhan Argın'ın tazminatsız görevine son verilmişti.

bolge gundem göktughan

SETENAY CANKAT KİMDİR?

İzmir'de dünyaya gelen Setenay Cankat 31 Mayıs 1988 tarihi doğumludur. Anne tarafından Selanik göçmeni olan Setenay Cankat baba tarafından da Çerkez'dir. İsmi de Çerkez kökeninden gelmektedir. İlk ve orta öğretimini İzmir'de tamamlayan Setenay Cankat sonrasında ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşmiştir. İstanbul'a geldikten sonra Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi ve Beykent Üniversitesi sinema televizyon bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Bu sırada Vahide Altan Gördüm Akademi ve 35 Buçuk Sanat Evi'nde sahte sanatları ve oyunculuğu eğitimi almıştır.

bolge gundem

Üniversite eğitimini üstün başarı belgesi ile tamamlayan Setenay Cankat ilk olarak ATV Haber'de stajyer olarak görev almıştır. Daha sonra ise ATV'nin A Haber bölümünde 2011 yılı itibariyle muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Son görev yaptığı yer ise A Spor ekranında Akşam Sporu programıdır. Ünlü spiker ayrıca 2017 senesinde 6. Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni'nde yılın en iyi spor spikeri olarak ödüle layık görülmüştür.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT