1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atık Hizmetinde E-belediye Kolaylığı

Atık Hizmetinde E-belediye Kolaylığı

Pendik Belediyesi, vatandaşlara atıkların toplanmasıyla ilgili çeşitli taleplerini artık e-belediye üzerinden yapabilme kolaylığı getirdi.

Atık Hizmetinde E-belediye Kolaylığı

Pendik Belediyesi, vatandaşlara atıkların toplanmasıyla ilgili çeşitli  taleplerini  artık e-belediye üzerinden yapabilme kolaylığı getirdi. Uygulama sayesinde ücretli olan hizmetlerin bedeli de online olarak ödenebilecek.  

Bilgi İşlem Müdürlüğünün hazırladığı web uygulaması,  Temizlik İşleri,  Fen işleri  ile  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün sunduğu çeşitli hizmetlerden faydalanmak için online başvuru, ücretli hizmetler için de online ödeme yapılabilmesini sağlıyor. Çöp konteyneri, atık toplama üniteleri, geri dönüşüm kabini, yer altı çöp konteyneri, tamirat ve bakımları,  ağaç budama ve kesimi, atık toplama ünitesi nakli, dal ve çim atıklarının toplanması gibi çeşitli taleplerin online olarak yapılabilmesi, özellikle sitelerin işini büyük ölçüde kolaylaştıracak. 

Uygulamaya, Pendik Belediyesinin web sayfasından giriş yapılabilecek.   E-belediye üzerinden başvuru yapılarak kayıt oluşturulacak. Talep,  anında ilgili birimlere iletilerek daha hızlı bir şekilde yerine getirilmesi sağlanacak.  Başvurulardan ücretli olanlar ise online olarak kredi kartıyla ödenebilecek.  Böylece makbuz için belediyeye gelme zahmeti de ortadan kalkacak. 

Vatandaşlara sağlayacağı kolaylıklar:

-Tamir-tadilat sonrası açığa çıkan tehlikeli atık sınıfına girmeyen özel evsel nitelikli atık, strafor, köpük, ondolin vb. malzemelerinin alımını, ücretini belediye binasına gelmeden internet üstünden tüm süreçleri tamamlayarak en kısa sürede gerçekleştirebilecek. 

-İskan sürecindeki yapılar için yapması gereken atık konteyner ve ünitelerini kişilerce online alımı yapılarak süreci tamamlanabilecek.

-Kendi malı olan konteyner vb ürünler için gerekli tamir malzemelerini işçilik dahil olarak online modül üzerinden alabilecek ve hizmet en hızlı şekilde sunulacak.  

-Moloz konteyneri  talebinde  iki konteynerden fazla olan  hafriyat için ücret ödemesi yine online yapılabilecek.

-Çim ve ağaç budama gibi çalışmalardan sonra çıkan ve makbuz karşılığı toplanan atıkların bedeli, artık belediyeye gelmeden ödenebilecek.  

HABERE YORUM KAT