1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "Atık pil konusunda En Hassas Pendik Belediyesi' dedi

"Atık pil konusunda En Hassas Pendik Belediyesi' dedi

Okullarda görevli öğretmenlere yönelik “Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı” eğitimi veren TAP Proje Sorumlusu Rümeysa Ercan, ülke genelinde faaliyet gösterdiklerini, en fazla ilgiyi Pendik Belediyesinden gördüklerini söyledi.

"Atık pil konusunda En Hassas Pendik Belediyesi' dedi

Okullarda görevli öğretmenlere yönelik “Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı” eğitimi veren TAP Proje Sorumlusu Rümeysa Ercan, ülke genelinde faaliyet gösterdiklerini,  en fazla ilgiyi Pendik Belediyesinden gördüklerini söyledi. 

Pendik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kısa adı TAP olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı” konulu bir eğitim programı düzenledi. Pendik’teki okullarda görevli öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimde TAP görevlileri pillerin çalışma prensiplerinden nasıl bertaraf edileceğine kadar sunum eşliğinde ayrıntılı bilgiler verdi. TAP Yetkilisi Rümeysa Ercan, derneklerin Türkiye genelinde faaliyet gösterdiklerini belirterek “Pil atıkları konusunda ülke genelinde eğitimler farklı kurumlarla projeler yapıyoruz. Pendik Belediyesiyle ilişkilerimiz çok iyi, en fazla desteği onlardan görüyoruz.” dedi.  Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitim, katılan öğretmenler tarafından dikkatle takip edildi. 


HABERE YORUM KAT