1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Avrupa Yakası'nda konut fiyatları ikiye katlandı

Avrupa Yakası'nda konut fiyatları ikiye katlandı

Geliştirilen projelerle birlikte Avrupa Yakası'nda belirlenen 15 bölgede konut fiyatları arttı.

Avrupa Yakası'nda konut fiyatları ikiye katlandı

İstanbul"da geliştirilen 3. havalimanı, Marmaray, 3. köprü, Kuzey Marmara Otoyolu ve metro projeleriyle birlikte konut fiyatları artış gösterdi.

Konut fiyatlarının arttığı bazı bölgeler sıralandı. Bölgeler şu şekilde: Sefaköy-Halkalı-Güneşli, Zeytinburnu-Bakırköy-Ataköy, Bahçeşehir-Ispartakule-Kayaşehir, Maslak, Seyrantepe, Kağıthane, Topkapı, Merter, Yenibosna olarak belirlendi.

SEFAKÖY- HALKALI- GÜNEŞLİ

Basın Ekspres Yolu, konut, ofis, otel ve AVM gibi projelerle bölge yeniden canlandı. Atatürk Havalimanı, E-5, TEM ve sahil yolunu birleştiren Sefaköy Halkalı - Güneşli hattında yükseliş devam ediyor.

ZEYTİNBURNU- ATAKÖY- BAKIRKÖY

Zeytinburnu-Bakırköy- Ataköy hattı imara açıldı. İmara açılan bölgede projeler hız kazandı. Konut metrekare fiyatlarının 15 ila 25 bin lira seviyesinde değiştiği bölgeye, yabancı yatırımcıların da ilgisi büyük.

FİYATLAR ÜÇE KATLANDI

Maslak, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile İstanbul Çevre Yolu"nun hemen yanında yer alan konumuyla ilgi çeken bölgelerden biri olarak göze çarpıyor. Bölgede fiyatlar 2012 yılında 4 bin lira seviyesindeyken bugün 15 bin lira seviyesine ulaştı.

 

SEYRANTEPE YENİ GÖRÜNTÜSÜNE KAVUŞTU

Fabrikaların taşınması ve kamu arazilerinin satılmasıyla birlikte bölge, yeni görüntüsüne kavuştu. Bölgede konut fiyatları metrekare bazında 18 bin lira seviyesine yaklaştı.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT