1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Kasapoğlu'ndan Formula 1 açıklaması

Bakan Kasapoğlu'ndan Formula 1 açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Formula 1'in yeniden İstanbul'da düzenlenecek olmasıyla alakalı, "Tekrar İstanbul'un ev sahibi olması heyecan verici" ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu'ndan Formula 1 açıklaması

Spor yatırımlarını incelemek ve bazı ziyaretlerde bulunmak için Erzincan’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ergan Kayak Merkezi’ni gezdi. Merkezle alakalı yetkililerden bilgi alan Bakan Kasapoğlu, bu yıl İstanbul’da yapılacak olan Formula 1 yarışlarını en iyi şekilde organize edeceklerini belirtti. Kasapoğlu, “Şunu rahatlıkla ifade edebilirim, Türkiye, uluslar arası organizasyonlar için talep eden değil, talep edilen ülke konumundadır. Bunda da tabii ki en büyük minnetimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza. İnşallah bundan sonraki süreci gerek Formula 1 gerek diğer organizasyonlarla en güzel şekliyle gerçekleştireceğiz. " dedi.

Bakan Kasapoğlu'ndan Formula 1 açıklaması

Bakan Kasapoğlu  İstanbul'un önemini vurguladığı ifadelerinde :"İstanbul tabi ki Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığından itibaren alın teri döktüğü, semt semt, mahalle mahalle yatırım yaptığı, bunları şu an hızlı bir şekilde bakanlık olarak, diğer bakanlıklar olarak devam ettirdiğimiz, güzide ve önemli bir ilimiz. Dünyanın başkenti İstanbul, Formula 1'i de en güzel şekliyle, bugüne kadar diğer otomobil organizasyonlarına en güzel şekliyle ev sahipliği yaptığı gibi, gerçekleştirecektir. Bu yıl pandemi nedeniyle bazı organizasyonlar ertelendi, önümüzdeki süreçte organizasyonlar ve spordaki iddiamızı, her alanda ve branşta şampiyonlar yetiştirerek, şanlı bayrağımızı dalgalandırarak zirveye olan yürüyüşümüzü devam ettireceğiz" açıklamalarında bulundu.

Bakan Kasapoğlu'ndan Formula 1 açıklaması

FUTBOL MAÇLARI İLE İLGİLİ TEDBİRLER

Bakan Kasapoğlu, futbol maçlarıyla ilgili tedbirlerin alındığını da belirterek; “Bu konuları futbol federasyonumuz güzel bir şekilde koordine ediyor. Örneğin, geçtiğimiz sezonun planlanması, sonraki maçların organizasyonu, ilgili birimlerin eş güdümü ve istişare mekanizması ile yürüdüğü gibi, bundan sonraki süreçte de bu önemli konular yine yürütülecektir. Bu pandemi sürecini inşallah insanlık olarak en kısa sürede atlatalım" şeklinde konuştu. 

 

Kübra Kaçmaz
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT