1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Türk futbolunda gözler bu toplantıda: Ligler devam edecek mi?

Türk futbolunda gözler bu toplantıda: Ligler devam edecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "TFF Başkanı Sn. Nihat Özdemir’le bugün bir görüşme yaptık. Liglerin devamının federasyonun kendi iradesiyle alacağı bir karar olduğunu belirttik" dedi.

Türk futbolunda gözler bu toplantıda: Ligler devam edecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs(Covid-19) salgını nedeniyle iptal olan liglerin akıbetiyle ilgili TürkiyeFutbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemirle görüştüğünü belirterek, "Liglerin devamı federasyonun kendi iradesiyle alacağı bir karar" dedi.

Türkiyede futbolun kaderi, TFF'nin yarın saat 10.00'da yapacağı toplantının ardından belli olacak.

TürkiyeFutbol Federasyonu (TFF), Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri ile birlikte bugün toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Koca, liglerin geleceğiyle ilgili gerçekleştirilen dev zirvenin ardından şu açıklamayı yaptı:

"Talepleri üzerine, TürkiyeFutbol Federasyonu Başkanımız ile bir görüşme yaptık. Bu, Pandemi tedbirleri kapsamında, futbol maçlarının artık seyircisiz olarak oynanmasının da söz konusu olamadığı tarihten sonra kendileriyle yaptığımız ilk görüşme.

Görüşmede Federasyon Başkanımız, yaptıkları planlama ile ilgili bilgiler aktardı. Bakanlığımızın çalışmaları hakkında ve salgının seyri ile ilgili bilgiler Federasyon başkanımıza iletilmiş ve durum değerlendirmesi yapılmıştır.

Koronavirüsle mücadelenin halen bütün toplumda ana gündem maddesi olduğu, diğer konuların Pandemi tedbirleri kriterine göre ele alındığı bir dönemdeyiz.

Bugünkü görüşmede, müsabakaların devamı konusunda somut bir talep gündeme gelmemiştir. Tarafımızdansa herhangi bir yönde öneride bulunulmamıştır.

Görüşmemiz, bir talep ve o talebe dönük karar hazırlığı yönünde değil, daha çok istişare amaçlı olarak gerçekleşmiştir.

Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilmesi durumunda sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir.

İçinde olduğumuz süreçte coşkularını erteleyen, şimdi ise hayatta oyunun bazı kurallarının artık değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum."

19 Mart'ta Koronavirüspandemisi nedeniyle askıya alınan Süper Lig, TFF 1'inci, 2'nci ve 3'üncü Lig ile Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) kaderi; TFF'nin yarın yapacağı toplantı sonrası Nihat Özdemirin yapacağı açıklamayla belli olacak.

LİGLER HAZİRAN AYININ ORTASINDA BAŞLAYABİLİR

TFF; Sağlık Bakanı Koca ve Bilim Kurulu üyelerinden olumlu yanıt alması halinde Süper Lig ve TFF 1'inci Lig'i kaldığı yerden oynatmaya başlayacak.

Haziran ayının ortasında liglerin başlaması planlanırken, sadece hafta sonlarında maç oynayarak sezon temmuz ayının sonunda sona erecek. Sezon normal formatında (ev sahibi - deplasman) devam edecek ve kulüpler Futbola Dönüş Öneri Protokolü’ne uygun hareket edecek.

2. VE 3. LİG TAKIMLARI DEVAM ETMEK İSTEMİYOR

TFF 2’nci Lig ve 3’üncü Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, alt lig kulüplerinin Koronavirüsnedeniyle çok etkilendiğini ve 2’nci ve 3’üncü Lig’de kalan 6 haftanın tamamını oynamak istemediklerini açıklamıştı.

TFF Başkanı Nihat Özdemirve TFF Yönetim Kurulu yarın saat 10.00'da olağanüstü bir toplantı gerçekleştirecek. Acil olarak toplanma kararı alan Nihat Özdemir gündemle ilgili açıklamayı yarın saat 14.00’de yapacak.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT