1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Pakdemirli'den vatandaşı rahatlatan açıklama: "Temel gıda ürünlerinin üretiminde problem yok"

Bakan Pakdemirli'den vatandaşı rahatlatan açıklama: "Temel gıda ürünlerinin üretiminde problem yok"

Son dakika açıklamasına göre, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, son günlerde koronavirüsten dolayı yaşanan alışveriş merkezlerindeki yağmalardan sonra vatandaşı rahatlatan açıklamalarda bulundu. "Temel gıda ürünlerinin, stok ve tedarik sürecinde problem yok. Önümüzdeki dönemde de beklenmiyor" diye konuştu.

Bakan Pakdemirli'den vatandaşı rahatlatan açıklama: "Temel gıda ürünlerinin üretiminde problem yok"

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, TMO stoklarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Pakdemirli, korona virüs salgınının Türkiye'de görülmesi üzerine ülke genelinde alınan tedbirlerin bir ileri aşamaya taşındığını belirterek, "Bakanlığımız, Ticaret ve Sağlık Bakanlıkları ile koordineli bir şekilde gerekli tüm önlemleri almaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak dünyada korona virüs vakalarının görülmeye başlandığı tarihten itibaren olası senaryolar üzerinde çalışarak gerekli tedbirleri haftalar öncesinden almaya başladık. Temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde şuan için bir sıkıntı bulunmamaktadır. Önümüzdeki dönemde de herhangi bir olumsuz durum beklenmemektedir" ifadelerini kullandı.

Pakdemirli'nin konuşmasından önemli satırbaşları ise şu şekilde:

"TÜKETİCİNİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK HER YÖNDEN KARŞILAYACAKTIR"

"Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarında besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunmaktadır. TMO, hububat ve bakliyat satışlarına sezon sonuna kadar devam edecek. Ayrıca TMO stoklarında yer alan pirinç, nohut ve mercimekler toptan satışların yanı sıra halkımızın uygun fiyatla tüketebilmesini teminen ülke genelinde yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende olarak da satılmaktadır. TMO iş yerlerine erişim imkanı olmayan tüketicilerimiz ise https://www.epttavm.com online satış sistemi üzerinden ürünleri temin edebilmektedir. Bunun yanında kısa bir süre sonra hasat sezonu başlayacak olup, mevsim koşulları dikkate alındığına üretim yönüyle bir sıkıntı görülmemektedir. İç ve dış piyasalar yakından izlenmekte olup, piyasaların sağlıklı işleyişi ve ihtiyaçlarına yönelik alınan her türlü tedbir halkımızla paylaşılacaktır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT