1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Varank müjdeyi verdi: 11 Mayıs itibariyle başlıyor

Bakan Varank müjdeyi verdi: 11 Mayıs itibariyle başlıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı fabrikalarda üretim geçici olarak durdurulmuştu. Normalleşme sürecine yavaş yavaş girildiği günlerde ise Sanayii ve Teknoloji Bakanı Varank, fabrikaların açılacağı tarihi açıkladı. Varank, "11 Mayıs itibarıyla ülkemizde tüm ana fabrikalar tekrar faaliyetlerine başlamış olacak." diye konuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  tedbirleri kapsamında bazı fabrikalarda üretim geçici olarak durdurulmuştu. Normalleşme sürecine yavaş yavaş girildiği günlerde ise Sanayii ve Teknoloji Bakanı Varank, fabrikaların açılacağı tarihi açıkladı. Varank, "11 Mayıs itibarıyla ülkemizde tüm ana fabrikalar tekrar faaliyetlerine başlamış olacak." diye konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "11 Mayıs itibarıyla ülkemizde tüm ana fabrikalar tekrar faaliyetlerine başlamış olacak." ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, Kocaeli'nin ardından, günlük 4 binin üzerinde test kapasitesine sahip bir laboratuvarın da Ankara'da kurulmuş olacağını bildirdi.

Varank, sokağa çıkma kısıtlaması boyunca 16 bin 900 firmanın faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT