1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakanlıktan açıklama: Yüzde 22'lik indirim yarın başlıyor

Bakanlıktan açıklama: Yüzde 22'lik indirim yarın başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik 2. indirim kampanyası yarın başlatılacak.

Bakanlıktan açıklama: Yüzde 22'lik indirim yarın başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığının borcunu erken ödeyip tapusuna anında sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasına başvurular yarın başlayacak.

TOKİ'den yazılı açıklama yapıldı. Buna göre, bu yıl 2. düzenlenen kampanyada alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim uygulanacak.

Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

SON BAŞVURU: 18 EKİM

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, yarından itibaren 18 Ekim'e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamında bulunan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 Haziran sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

HABERE YORUM KAT