1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Balkanlar Kolejleri 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılını Mezuniyet Törenleriyle Taçlandırdı
Balkanlar Kolejleri 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılını Mezuniyet Törenleriyle Taçlandırdı

Balkanlar Kolejleri 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılını Mezuniyet Törenleriyle Taçlandırdı

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılını düzenlenen mezuniyet törenleriyle tamamladı.

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi,  Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılını düzenlenen mezuniyet törenleriyle tamamladı.

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi 2016 yılı Mezunlarını Uğurladı

Pendik İlçesinin köklü eğitim kurumlarından Eryetiş ve Balkanlar Eğitim Kurumları bünyesinde denizcilik eğitimi veren Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi 2015-2016 yılı mezunlarını uğurladı. Türkiye’nin il Özel Denizcilik Meslek Lisesi olma özelliğini taşıyan okul bu yıl altıncı mezunlarını verdi.

03 Haziran Cuma günü Eryetiş Balkanlar Eğitim Kampüsünde yapılan tören saat 19.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende birer konuşma yapan Okul Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ ve Okulun Kurucusu Vedat ERYETİŞ mezunlara ve ailelerine tebriklerini ve Hayırlı Olsun dileklerini ilettiler.

Bayrak ve Flama devir tesliminden sonra mezun öğrenciler adına konuşan dönem birincisi Efe ÇETİNER sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirterek ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek kendilerine güvenilmesini istedi. Efe ÇETİNER daha sonra okul yaş kütüğüne altıncı dönem plaketini çaktı.

Daha sonra Dönem Üçüncüsü Kaan ÖZER, Dönem İkincisi Özberk BÜLBÜL ve Dönem Birincisi Efe ÇETİNER’e diplomaları, anı plaketleri ve ödülleri verildi. Tüm öğrencilere de diplomalarının ve anı plaketlerinin ayrı ayrı verilmesinin ardından mezun olan 44 öğrencinin sahneye alınması, anı fotoğraflarının çektirilmesi, mezuniyet pastasının kesilmesi ve şapkaların havaya atılması ile tören sona erdi.

Öğrenciler ve konuklar terasta yapılan kokteyl sırasında sohbet etme, anılarını ve geleceğe dair planlarını konuşma fırsatı buldular.

img_2993.jpgimg_2996.jpg

“Eğitim, nihayete erdiğinde başarıya ulaşır.”

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri dört yıllık ortaöğretim hayatını büyük bir gururla, başarıyla ve yeni atılacak adımların kararlılığıyla sona erdirdi.

4 Mayıs Cumartesi günü Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kampüsünde yapılan törende öğrencilerin başarılarına okul kurucuları İpek ERYETİŞ ve Vedat ERYETİŞ olmak üzere Genel Müdür, Kampüs Müdürü, Okul Müdürleri, Genel Koordinatör, idareciler ve öğretmenler tanıklık etti. Öğrencilerin velileri de öğrencilerin yanında yer alarak çocuklarının mutluluklarına ortak oldular.

Program sunumu Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Gizem TAÇAN tarafından gerçekleştirildi. Program protokol konuşmalarının ardından okul birincisi Merve AKYILDIZ’ın konuşmasıyla devam etti, Konuşmasını yaş kütüğüne dönem mezunları adına plaket çakarak sonlandırdı. Okul birincisi Merve AKYILDIZ’a, ikinci Eyüp OĞUZMAN’a ve okul üçüncüsü Ömer Faruk AYDIN’a ödül, berat ve anı plaketleri verildi. Daha sonra ise okuldan mezun olan diğer öğrencilere beratları ve anı plaketleri takdim edildi.

Eğitimin elden elde devralınan, büyüklerin küçüklere bıraktığı en büyük değerlerden biri olan bayrak ve flama, öğrencilerin elinde yeni bir değer kazandı. Bayrak ve flamayı 12. Sınıf öğrencisi Ahmet SUNAR ve Merve AKYILDIZ kendisinden sonra gelen arkadaşlarına başarılı bir eğitim hayatı dileyerek devretti. Mezuniyet töreni pasta kesiminin ardından kokteyl ile devam etti.

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İlk Mezunlarını Verdi

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk mezunlarını vermenin haklı gururunu ve sevincini yaşıyor. Okulun isim annesi Sayın Nasibe Eryetiş’in de katılımıyla şereflenen törende duygu dolu anlar yaşandı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okul kurucusu Vedat ERYETİŞ’in, Genel Müdür Ertan ORAL’ın ve Okul Müdürü Celal GEMALMAZ’ın konuşmalarıyla devam etti.

Bir mezuniyet klasiği olan “Yaş Kütüğüne” plaket çakma merasimini bölüm arkadaşları adına Abdülkerim OLGUN ve Sanem Ece TUNCA gerçekleştirdi. ”Bayrak, flama“ devir teslim töreninden sonra okul birincisi Sanem Ece TUNCA’nın veda konuşması salondaki herkesi duygulandırdı. Acil Tıp Teknisyenliği bölüm birincisi ve aynı zamanda okul ikincisi Abdülkerim OLGUN, okul üçüncüsü ise Sena BARIN adlı öğrencimiz oldu. Öğrencilerin Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği antlarını etmelerinin ardından görevlerini icra etmelerinde önlerinde hiçbir engel kalmamıştır. Temsili diploma töreninden sonra bölümlerin pasta kesmeleriyle mezuniyet programı  kokteyl ile sona erdi.

 Atatürk ilke ve inkılaplarını; çağdaş bir eğitim anlayışı ile somutlaştıran, doğru toplumun ancak doğru insanlarla, doğru insanların da ancak eğitimle var olduğunu bilen Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları kurucusu Vedat Eryetiş, öğrencilerine meslek yaşamlarında başarılar diledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.