1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Başbakan Recep Tayip Erdoğan Kartal'lılara hitap etti

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Kartal'lılara hitap etti

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Kartal'lılara hitap etti

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Kartal'lılara hitap etti

Kartal Meydanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Kadir Topbaş ve Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Temurhan Yıldız ile birlikte halkı selamlayan Başbakan Erdoğan, yarınki seçimlerde destek istedi.

Ses tellerinde problem nedeni ile dün istirat eden Başbakan Recep Tayip Erdoğan ilçe mitingleri ile programına kadlığı yerden devam etti. Başbakan Erdoğan'ın sesindeki rahatsızlığında da büyük ölçüde iyileştiği görüldü.

Miting kapsamında konuşan Kartal Belediye Başkan Adayı Temurhan Yıldız geride kalan beş yıllık dönemi eleştirdi. Temurhan Yıldız şunları kaydetti. Mevcut belediye başkanı diyorki beni seçerseniz, seçmersiniz seçmez iseniz Nevşehir'e giderim, çiftliğime giderim emeklilğimi geçirim diyor . Vatandaşlarım sizlere sesleniyorum, bizim gidebileceğim bir çiftliğimiz varmı bizim kartaldan başka biyerimiz varmı ? , benim yok biliyorum sizlerinde yok biz seçilseksekde seçilmesek Kartalın caddesinde de kartalın sokağında olacağız olmaya devam edeceğiz" dedi. Daha sonra Yıldız şunları söyledi. Biliyorum malesef kocaman bir beş yılımız boşa gitti hizmet alanın da yapılan hiçbirşey yok yapılan birşey varsa söyleyin allah aşkına ama biz bunun hesabını soracağız bu paralar benim yoksul vatandaşıma gitmedi emeklimize gitmedi engelli vatandaşımıza gitmedi , biz nereye gitti die sormız gerekmezmi işte inşallah onun hesabı onun sorugusu pazartesi sabahı başlayacak ve kartal belediyesi sosyal bir belediye olacak sadece estetik deil sadece imar uygulamaları ile sadece değil sadece cadde yapmak ile değil insanlarımızın gönüllerini güzelleştircez ve insanlarımız iç içe olacrak kartalı insanlarlımızla ortak yöneteceğiz dedi. Son olarak ise sözlerini şunları ekledi Seçimlere saatler kaldı bu saatleri iyi değerlendircez, oy verdikden sonra sandıklardann ayrılmayağız sandıklara sahip çıkacaz diyerek sözlerini sonlandırdı.

HİZMET YETKİSİ İSTİYORUZ

Kadir Topbaş ise Kartala ve istanbul'a hizmet yetkisi istiyoruz diyerek sözlerine başladı Topbaş; "dünyanın hayran kaldğı Müjdelenmiş bir şehir, emanet bir şehir ve bu şehre daha çok yapacağımız iş var "dedi Topbaş; "İstanbul kaderine terk edilemez, ,İstanbul aşkı ve sevdası olmayanların eline bırakılamaz .dedi Daha sonra kadir topbaş şunları ekledi Millet olarak sizlere güvenimz tamdır. Sizlere daha çok yapacak işimiz var. Sandıkdaki karanız önemlidir söz sırası sizde 5 yıl için geleceğiniz için evlatlarınız geleceği şehrin ve kartalın geleceği için emanet edeceğiniz bu şehiri

sözü namus bilen yere düşürmeyen bir yönetim anlayışını iktidara taşınmanız lazım deidi son olarakda Seçimlerin hayırlı olmasını ifade etti.

"CHP'NİN HİZMET DİYE BİR DERDİ YOK"

Kartal’ı CHP zihniyetine bırakmayacaklarını söyleyen Erdoğan, “5 yıldır buradalar ne yaptılar. ‘Kartal’a CHP şunu yaptı’ deyin. Bunlarda ideoloji siyaseti var millete hizmet derdi yok. Bunlar hakaret ederler. Yalan söylerler. Bunların başka bir özelliği yok. Yapılanlar ortada. Merkezi yönetimle Kartal’a hizmetleri getirdik mi. Metro, yüksek hızlı tren buralara geldi mi. Toplu konuta varıncaya kadar, sahil düzenlemelerine varıncaya kadar her şeyi ile AK belediyecilik Kartal’a geldi mi. Bizim yaptıklarımız üzerine ne koydular. Bütün sahile bakın biz ne yaptıysak orada kaldılar. Bunların yaptığı bir şey yok” diye konuştu.

TAPU DAĞITACAK MAKAM VARSA BİZİZ"

CHP’li Kartal Belediyesi’nin vatandaşlara tapu vaadinde bulunduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Sen kimsin ya. Senin tapu dağıtma hakkın var mı ya. Bunlar daha görevinin bilincinde değil. Tapu dağıtacak makam varsa biziz biz, senin böyle yetkin yok. ‘Söz veriyorum’ diyor. Bunların hayatı yalan. Bunlar ne hukuk tanırlar, ne kural tanırlar. Olmayan hakları kendindeymiş gibi bedava millete verirler. Ne olacak başındaki Kılıçdaroğlu atıyor tutuyor. ‘Mazotu şuraya indireceğiz’ diyor. Mecliste cari açıktan bahsedeceksin buraya gelip ‘mazotu indiriyorum’ diyeceksin. Senin ülkende mi mazot çıkıyor. İthal ediyorsun. Cari açık bundan kaynaklanıyor zaten. Bu yalanıcı, bu takiyeci, bu müfterilere gelin yarın sandıkta güzel bir ders verelim. Biz size hizmetle güç buluyoruz. Size inanarak bu yoldayız. Yarın bu sandıklardan Ak Parti güçlü şekilde çıkacak” şeklinde konuştu.

Kartal’da AK Parti’nin yaptıklarını tek tek anlatan Başbakan Erdoğan, kalabalığı dolduran vatandaşlara, “Söylediklerim yalansa bize oy vermeyin. Gidin CHP’ye oy verin. Doğruysa gelin kaldığımız yerden devam edelim” çağrısında bulundu.

Konya VE KAYSERİ’DEKİ COŞKU

Sesindeki sıkıntı nedeniyle Konya ve Kayseri mitinglerine katılamadığını anlatan Başbakan Erdoğan, “Konya’da Davutoğlu kardeşim 200 bin kişiye hitap etti. Kayseri’de de Taner Yıldız 150 bin kişiye hitap etti. Konya Kayseri şimdi birbiriyle yarışıyor ben de diyorum ki Kartal kimle yarışıyor. Yarın bizi mahcup etmemeye var mısın” ifadelerini kullandı.

"SMS ATIYORLAR"

Konuşmasında Fethullah Gülen cemaatini de eleştiren Başbakan Erdoğan şunları söyledi;

“Birilerin dolaşıyor sokaklarda. Malum haşhaşiler, ablalar kapılarınızı çalıyor. Çaldılar mı kapılarınızı, gereğini söylediniz mi. Bizim ablalarımız burada. Bizim ablalarımız rahmetle konuşuyor, merhametle konuşuyor. Bizim ablalarımız iftira ile değil, asla gazapla değil, yalanla değil yaptığımız hizmetleri anlatarak konuşuyor. Ama onlar bizlere iftira atıyorlar. Sevgili peygamberimizi miraçtan indirip kamyonete bindiren ve adı da güya hoca olan kişilerin arkasından mı gideceğiz. Bunlar yıllarca bu ülkede dine, diyanete, her şeye saldıran CHP’ye şu anda oy istiyorlar. Bu ne çelişkidir. Bakıyorsunuz kendisine okyanus ötesi diyen Bahçeli’ye oy istiyorlar. Şimdi SMS atıyorlar ‘hangi ilde kimi destekleyeceğiz’ diye. Sorarsanız siyasetle alakası yokmuş. Bunların hepsi birbiri ile ittifak yapabilirler ama AK Parti’nin tek ittifakı halk ve Hak. Bizim ittifakımız bu”

YENİ MİTİNG ALANI HEDEF 3 MİLYON

Başbakan Erdoğan, Yenikapı’daki Ak Parti mitinginde 2 milyon insanın buluştuğunu belirterek, Maltepe’de yeni yapılan miting alanında ise 3 milyon kişi ile miting yapacaklarını kaydetti.

Erdoğan konuşmasının sonunda vatandaşlardan sandığa sahip çıkmasını isteyerek, “Haşhaşilerin sandıkta yolsuzluk yapmasına izin vermiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Kartal Belediye Başkan Adayını sizlere emanet ediyorum diyerek kartaldan ayrıldı

IMG_8068   IMG_7933

IMG_7868  IMG_7761

IMG_7519    IMG_7505

IMG_7458  image

IMG_7761   IMG_7336

IMG_7354   IMG_7412

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.