1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Başkan Erdoğan Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunda konuştu "Bölgeyi temizleyeceğiz"

Başkan Erdoğan Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunda konuştu "Bölgeyi temizleyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısında konuştu. Yaptığı konuşmada "150 saatte bitmediği taktirde bölgeyi temizleyeceğiz" dedi

 Fenerbahçe, Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısında konuşan Cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe kurulduğundan beri ülkemiz sporunun lokomotifi olmuş bir kulübümüzdür. Ne dışarıda gelen ne de içimizden çıkan düşmanlar, bu kulübümüzü ülkesine ve milletine hizmet yolundan asla döndürememiştir.

TAKIM TUTMAK GÖNÜL İŞİDİR 

Takım tutmak tam manasıyla gönül işidir. İnsan çıkarı için pek çok şey yapabilir ama asla yapamayacağı şey takım değiştirmektir. Fenerbahçe sevdası bizim gönlümüze çocukluk ve gençlik çağımızda düştü. Hizmet ve icraat noktasında herkesin yanında olduk bununla birlikte Fenerbahçe'nin gönül dünyamızdaki yeri asla değişmedi. Gönül ferman dinlemiyor.

Yüksek Divan Kurulu'muzun bundan sonraki çalışmalarına her türlü desteği verecek, her türlü katkıyı sunacağız. Bugün biz de kongre üyeliğimizde 25. yılımızı doldurarak, Yüksek Divan Kurulu üyeliğine geçmeye hak kazanmış oluyoruz. Bu, Fenerbahçe'ye gönül vermiş herkesin hayali olan unvandır.

Sporda arzu ettiğimiz daha da önemlisi hak ettiğimiz yerde olmadığımızı düşünüyorum. Yüzlerce madalyanın dağıtıldığı uluslararası organizasyonlardan 1-2 madalyayla dönmeyi başarı sayamayız. Daha iyisini yapabilecek potansiyele, kabiliyete sahip olduğumuzu biliyoruz.

Cumhuriyet tarihinin en büyük spor altyapısı ve sporcu yetiştirme faaliyetleri son 17 yılda gerçekleşmiştir. Lisanslı sporcu sayımız 9 milyon 741 bine ulaşmıştır. Spor kulüplerinin sayısı ise 17 bin 737'ye yükseldi. Dünya ile mukayese edilemeyecek stadyumlara sahibiz, nerelerden nerelere geldik. Artık neticeye koşmalıyız. 

Artık önem ve öncelik vermemiz gereken şey okullardır. Kenan Evren Lisesi'nde inşallah vasıflı sporcularımızı yetiştireceğiz. Sporcu yetiştirmek için yapılan çalışmalar yeterli değildir. 

Fenerbahçe'nin basketboldaki başarısı yadsınamaz. Kızlarımızın başarısı da çok önemli. Madalyalarımız kolektiften çok bireysel müsabakalarda. Spor artık sadece insan bedenini ve zihnini geliştiren bir etkinlik olarak görülmüyor. Spor artık çok önemli bir uluslararası tanıtım ve propaganda işlevine sahiptir.

TÜM TEMİZLİĞİ YAPACAĞIZ

Fenerbahçe sadece bir spor kulübü olarak kurulmamış, aynı zamanda ülkenin istiklaline ve istikbaline hizmet etmek için vücut bulmuş kulüptür. Sınırlarımızda tarihi önemde gelişmeler yaşanıyor. Sınırlarımızdan ülkemize gelen terör tehdidini yok etmeye çalışıyoruz. Suriye'den ülkemize yönelen PKK, YPG ve DEAS saldırılarını önlemek için güvenli bölge tesisine çalışıyoruz. Hedefimize büyük ölçüde ulaştık. 150 saat sonunda burası teröristlerden temizlenmezse ondan sonra bu işi biz ele alacağız ve bütün temizliği biz yapacağız. ABD, "YPG'yi temizledik" dedi ama temizlenmemiş. 120 saatin sonunda bize terörden temizlediklerine yönelik yazı gönderdiler ama temizleyememişler.

Şimdi Rusya ile de anlaşma yaptık. Türkiye terör örgütünü ezip geçecek güce sahiptir. 

Şimdi "Size silah vermeyeceğiz" dediler, vermeyin kötü komşu bizi mal sahibi yaptı. İçeride ve dışarıdaki bu hareketlerimizin altında imkanlarımız çoğaldı. Ne yaparsanız yapın bizi sindiremezsiniz. Biz daha çok güçleneceğiz. Bunlar çok da yalancı onu da söyleyeyim, dürüst değiller. AB bize "3,3 milyar euro mülteciler için destek vereceğiz" dedi, vermediler. Biz 40 milyar euro harcadık. "Bize projelerinize bakacağız" diyorlar, ne projesi? Biz işi bitirmişiz. Hep yalan, doğru konuşmuyorlar. Tel Abyad ile Resulayn arasında mültecilerin yaşayabileceği konutları alt-üst yapısı ile yapıp, bunu dünyaya göstereceğiz. Mültecileri ülkelerine geri döndüremezsek kapıları açmak zorundayız.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum