1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Başkan Yazıcı, Halk Koşusu’na Katıldı

Başkan Yazıcı, Halk Koşusu’na Katıldı

Tuzla Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Bahar Koşusu düzenledi. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Halk Koşusu’nda vatandaşlarla birlikte ter döktü.

Başkan Yazıcı, Halk Koşusu’na Katıldı

Tuzla Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Bahar Koşusu düzenledi. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Halk Koşusu’nda vatandaşlarla birlikte ter döktü. Halk Koşusu’nda Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi öncülüğünde sürdürülen “Madde Bağımlılığına Hep Birlikte Hayır” kokartlı formalarla mesaj verildi.

Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen koşularda önce maraton heyecanı yaşandı. Maraton, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı’nın işaret fişeğini ateşlemesiyle start aldı. Yerli ve yabancı atletler, 10 kilometrelik koşuda efor sarf etti.Tamamı profesyonel sporculardan oluşan bin yarışmacı, Tuzla sahil tören alanı, Şehitler Caddesi, Ahmet Kılıç Bulvarı, Manastır Yolu, Rauf Orbay Caddesi ve Deniz Harp Okulu’nu takip ederek başlangıç alanına geri döndü. 10 km.lik mesafeyi koşan sporcuların finish çizgisine yaklaştıkça artan temposu renkli görüntüler oluşturdu, koşudaki heyecan zirve yaptı.

Başkan Yazıcı, Halk Koşusu’na Katıldı
Maraton heyecanının devam ettiği saatlerde Halk Koşusu da start aldı. Halk Koşusu, Tuzla sahil tören alanı ile Şehitler Caddesi arasında gidiş dönüş şeklinde gerçekleştirildi. Halk Koşusu’na Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları Dr. Turgut Özcan ve Av. Mehmet  Çelikel, kamu kurumlarının yöneticileri, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri ve birim müdürleri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve temsilcileri ile vatandaşlardan oluşan yaklaşık 500 katıldı.

bahar-kosusu_3.jpg

Dereceye Girenlere Ödül Verildi
Yarışmaların sonunda Erkekler Genel Kategorisi'nde profesyonel koşuda yabancı uyruklu Yohannıs Bekele Jıda, 29 dakika 14 saniye 84 salise ile birinci olurken, 29 dakika 20 saniye 78 salise ile Fetene Alemu Regasa ikinci ve Sultı Gure Xınbre ise 30 dakika 09 saniye 5 salise ile üçüncü oldu.
Bayanlar Genel Kategorisi'nde ise 35 dakika 12 saniye 40 salise ile Özlem Kaya birinci, 36 dakika 20 saniye 82 salise ile Tuğba Güvenç ikinci ve 37 dakika 57 saniye 63 saliselik derece ile üçüncü olan Suetlana Shepelava ödüllerini Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın elinden aldı.

bahar-kosusu_6.jpg

Başkan Yazıcı: Spora ve Sporcuya Desteğimiz Devam Edecek
Tuzla Bahar Koşusu hakkında açıklamada bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, spora ve sporcuya desteklerinin devam edeceğini söyledi. Tuzla Bahar Koşusu’nun Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı anısına düzenlenen sportif ve kültürel bir etkinlik olduğunu hatırlatan Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. Bir hekim olarak sporun yaşam kalitesini yükselten önemine, bu tür organizasyonlarla  dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın enerjilerini kültür, sanat ve spor etkinlikleri ile değerlendirebilmeleri için imkanlarımızı sunmaya devam edeceğiz. Zaman zaman futbol oynuyoruz, voleybol oynuyoruz kendi çapımızda spor yapmaya çalışıyoruz. Performansımız yeterli olmasa da uyum sağlamaya çalışıyoruz. Emeği geçen ve katılan sporcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılında çok güzel etkinlikler yaptık. Bugün Anneler Günü ve bu koşuyla beraber organizasyonlara farklı bir renk katıldı. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen yarışmacılarla, bu 100'üncü yıl etkinlikleri münasebetiyle yapılması çok daha büyük bir anlam kazandırdı. Bundan sonra yapacaklarımızla berabe Tuzla'mızı daha fazla tanıtabilmek ve daha fazla spora ve sporcuya kıymet verebilmek için gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

bahar-kosusu_2.jpg

HABERE YORUM KAT