1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Batman'da 16 ev koronavirüs sebebiyle karantinaya alındı

Batman'da 16 ev koronavirüs sebebiyle karantinaya alındı

Batman'ın Sason ve Kozluk ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 16 evin karantinaya alındığı açıklandı. Sason Kaymakamlığı'ndan karantina açıklaması geldi.

Batman'da 16 ev koronavirüs sebebiyle karantinaya alındı

Bugün sabah saatlerinde Kozluk Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada 11 ayrı adreste yeni tip koronavirüs (Kovid-19( tedbirleri kapsamında karantina uygulamasının başlatıldığı bildirilmişti. Bu açıklama sonrası Sason Kaymakamlığı'ndan da karantina açıklaması yapıldı.

KORONAVİRÜSÜN HIZLA YAYILDIĞI İLÇELERDE VATANDAŞLARIN TEDBİR ALMADIĞI GÖRÜLDÜ

Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince ilçe merkezindeki Orta Mahallesinde 2, Aşağı Mahallede 1, Dikbayır köyünde 1 ve Tekevler Mahallesinde 1 evde karantina uygulamasının başlatıldığını bildirdi.

Açıklamada "Tüm vatandaşlarımızın kendi ikametgahlarında kalmaları, çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, ilçemize ve köylerimize dışarıdan gelen herkesin ikamet ettiği yerdeki kişilerle beraber 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri, hem kendi hem de toplum sağlığı açısından hayati derecede önemlidir.

Bu konuya riayet edilip edilmediği muhtarlarımız ve kolluk birimlerimiz tarafından denetlenecektir. Riayet etmeyen kişilerin zorunlu karantina altına alınacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Korona virüsün hızla yayıldığı ilçelerde ise vatandaşların tedbir almadığı görüldü.

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT