1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BBP'de Kongre Tarihi Belli Oldu

BBP'de Kongre Tarihi Belli Oldu

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP'de 12 Temmuz tarihinde kongreye gidileceğini belirterek, yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerinin seçileceğini açıkladı.

BBP'de Kongre Tarihi Belli Oldu

Destici, BBP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin, Kahramanmaraş 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katıldıklarını belirtti.

Yazıcıoğlu'nun TBMM'nin en şerefli üyelerinin başında geldiğini ifade eden Destici, aradan 6 yıl geçmesine rağmen hala kazaya ilişkin sürecin aydınlatılamadığını anlattı.

Dün Meclis'te yeni vekillerin yemin ettiğini anımsatan Destici, "Bizim onlara çağrımız,'Sizden öncekilerin yaptığı vefasızlığı, bu yanlışı telafi etmek TBMM'ye düşecektir'.TBMM'nin ve orada gerçekten hakka, hukuka, adalete inanan milletvekillerinin de bu olayın peşine düşmesi ve olay aydınlatılıncaya kadar bizimle birlikte bu yolu yürümesini bekliyoruz" diye konuştu.

Aradan geçen 6 yıla rağmen olayın aydınlatılması için her türlü çabayı gösterdiklerini vurgulayan Destici, bu süreci canlı tutmaya devam edeceklerini kaydetti.

Mustafa Destici, konuşmasının ardından gazetecilerin, kongre sürecine dair sorusu üzerine, Saadet Partisi çatısı altında 7 Haziran seçimine girebilmek için kendisiyle birlikte 200'ü aşkın üyenin BBP'den istifa ettiğini, siyasi partiler yasasının getirdiği bir zorunluluk gereği, genel başkanlık makamı boş kaldığı için partinin belli bir süre içerisinde kongreye gitmesi, kongreyi yenilemesi gerektiğini aktardı.

Destici, "En son yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısında (MKYK) benim bildiğim kadarıyla 12 Temmuz tarihinde partimiz büyük kurultayını toplayacak ve orada yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçecek. Ben de arkadaşlarımla ve ailemle istişare ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde hem kendimle ilgili hem de partimle ilgili bu konuyla (genel başkanlığa aday olup olmayacağı) ilgili daha geniş, net kararımızı da açıklamış olacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT