1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. “Bel ağrısı” konulu konferans Pendik’te Yapıldı

“Bel ağrısı” konulu konferans Pendik’te Yapıldı

Pendik Belediyesi ve Pendik Sağlık Hizmetlerine Destek Derneği tarafından düzenlenen “Bel ağrısı” Konulu Konferans Ahi Evran Kültür Merkezi’nin Konferans salonunda yapıldı.

“Bel ağrısı” konulu konferans Pendik’te Yapıldı

Pendik Belediyesi  ve Pendik Sağlık Hizmetlerine Destek Derneği  tarafından düzenlenen “Bel ağrısı ve boyun ağrısı” Konulu Konferans Ahi Evran Kültür Merkezi’nin Konferans salonunda yapıldı.

Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Profesörü Hakan Gündüz tarafından verilen konferans da bel ağrıları nedenleri, bel ağırlarından korunma yollarını ve yöntemlerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

 

img_4129.jpgBel ağrılarının en sık görülen nedeninin bel ve vücudun yanlış kullanımı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Hakan Gündüz, "Aynı pozisyonda uzun süre sabit durmayın, sandalye seçimine dikkat edin, bir şey almak için belden öne eğilmeyin, ağırlıkları gövdenize destekleyerek taşıyın, ağırlık taşırken yükünüzü iki elinize bölerek taşıyın, ayakta dururken bir sağ bir sol bacağınıza yüklenerek belinizin sabit yük taşımasını azaltın, yatağa yatarken ve yataktan kalkarken önce yan dönüp öyle kalkın, belinizi soğuktan koruyun." şeklinde konuştu.

Konferansa katılan bel ağrısı olan katılımcılar hastalıkları hakkında Hakan hoca’dan doğru veya yanış yaptıkları hakkında sorular sorarak bilgi aldı.

Öte yandan konferansa sürekli bel ağrısı çeken ve Bel Fıtığı problemi olan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Programın sonunda editörümüz Yusuf Saray’a konuşan Sağlık Hizmetlerine Destek Derneği Başkanı Müslim Şahin, Bu tarz sağlık konferanslarının Pendik’te ayda en az 3 veya 4 kez yapıldığını söyledi. Ayrıca Şahin, “Desteklerinden dolayı ayrıca Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’e, Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktoru Profesör Hakan Gündüz’e teşekkür ederim.“ dedi.

HABER: Yusuf SARAY

img_4127.jpgimg_4134.jpgimg_4140.jpg

img_4146.jpgimg_4148.jpg

 

HABERE YORUM KAT