1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediyeden her yıl 5 okula kütüphane

Belediyeden her yıl 5 okula kütüphane

Her yıl beş liseye kütüphane kazandırmak amacıyla çalışmalara başlayan Pendik Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılına kadar bu hedefini gerçekleştirecek.

Belediyeden her yıl 5 okula kütüphane

Her yıl beş liseye kütüphane kazandırmak amacıyla çalışmalara başlayan Pendik Belediyesi,  yeni eğitim öğretim yılına kadar bu hedefini gerçekleştirecek. Üçü tamamlanan, ikisinin de yapım çalışması devam eden kütüphanelerin rafları da bu yılı simgeleyen 2015 adet kitapla donatılıyor.

2019’a 219 proje hedeflerini tek tek gerçekleştirmeye devam eden Pendik Belediyesi, her yıl  ilçedeki 5 okula kütüphane kazandırma çalışmalarına başladı. Okullardaki mevcut kütüphanelerin fiziki, dijital ve kitap ihtiyaçlarını  karşılayan Pendik Belediyesi, kütüphanesi olmayan 5 okula da zengin donanımlı birer kütüphane kuruyor. Bu yıl üçü tamamlanırken, ikisi yapım aşamasında olan kütüphaneler de yeni  eğitim-öğretim yılı başlangıcına kadar yetiştirilecek.

Çalışmanın bu yılki etabında yer alan okullar; Ali Yakup Cenkçiler Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ahmet Yesevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Alpaslan Anadolu Lisesi, Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kaynarca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Beş kütüphaneye de 2015 kitap

Pendik Belediyesi tarafından 2015 yılında başlanan çalışmada tamamlanan kütüphanelere bu yılı temsil edecek şekilde 2015 kitap kazandırılıyor. Kütüphanelere yeni kitaplık rafları, öğrencilerin çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri şekilde masa ve sandalyeler yerleştirildi. Kitap kayıtlarının takip edildiği ve internet erişimi olacak bir bilgisayar da bulunuyor. Bu yıl beş kütüphanenin sene sonuna kadar tamamlanmasının ardından 2016 yılında 5 okulun öğrencileri daha kütüphaneye kavuşturulacak.

HABERE YORUM KAT