1. HABERLER
  2. NE, NEDİR
  3. Bi Hareketine Bakar Hayat nedir, ne demek? Bi Hareketine Bakar Hayat uygulaması nedir?

Bi Hareketine Bakar Hayat nedir, ne demek? Bi Hareketine Bakar Hayat uygulaması nedir?

Valilikler ve valilerin sosyal medya hesaplarından yaptığı Bi Hareketine Bakar Hayat paylaşımının ardından vatandaşların akıllarında soru işaretleri oluşturan kampanya Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bi Hareketine Bakar Hayat nedir, ne demek? Bi Hareketine Bakar Hayat uygulaması nedir? sorularının yanıtı araştırılıyor.

Bi Hareketine Bakar Hayat nedir, ne demek? Bi Hareketine Bakar Hayat uygulaması nedir?

Türkiye'de vatandaşların trafik farkındalığının artırılması için çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanlığı, Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı bir kampanya düzenledi. Kampanya çerçevesinde valilikler, kaymakamlıklar önce sosyal medya hesaplarından Bi Hareketine Bakar Hayat sloganıyla paylaşımlarda bulunmuş ardından kampanyayı harekete geçirmişlerdi. Bizler de sizler için Bi Hareketine Bakar Hayat nedir, ne demek? Bi Hareketine Bakar Hayat uygulaması nedir? sorularına haberimizde yanıt verdik. 

Bi Hareketine Bakar Hayat nedir, ne demek? Bi Hareketine Bakar Hayat uygulaması nedir?

Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT NEDİR, NE DEMEK? Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT UYGULAMASI NEDİR?

"Bi Hareketine Bakar Hayat"  sloganı trafik farkındalığının artırılmasının amacıyla hayata geçirilen kampanyayı temsil etmektedir. 

 İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek amacı ile “Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan uygulama birçok ilde ve ilçede gerçekleştirildi.

Karaman'da Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde ve İsmet Paşa Caddesinde ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ sloganıyla gerçekleştirilen uygulamaya Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra  İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutan V. Jandarma Albay Kenan Ay, Trafik ve Jandarma Trafik Timleri  katıldı.

Uygulama esnasında kurallara uyan sürücülere teşekkür ederek çeşitli hediyeler ve tanıtım broşürleri hediye eden Vali Işık daha sonra sürücülerle birlikte Yaşam Tünelinde emniyet kemeri kullanmanın öneminin anlatıldığı kısa filmi izledi.

Vali Işık basın mensuplarına konuyla iglili yaptığı açıklamada  “Halkımız emniyet kemeri kullanma konusunda duyarlı. Arka koltuklarda henüz bu yayınlaşmış olmamakla birlikte inşallah arka koltukta da kullanan kişi sayısını denetimler sonucunda artıracağız. Emniyet ve jandarma personelimiz kendi mıntıkalarında denetimlerini sürdürmeye devam edecekler” dedi.

Vatandaşlarımıza kampanya ve emniyet kemeri kullanımının önemi konusunda bilgiler veren Vali Işık, trafikte seyir halindeyken emniyet kemeri takmanın yalnızca tek bir hareket gerektirdiği ve birçok kazada hayat kurtardığını vurgulayarak “Trafikte emniyet kemeri kullanımı yaralanmalı kazalarda %60, kaza sonrası ölüm riskini %45 oranında azaltıyor.” dedi.

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
115
49
37
25
7
12
5
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum