1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Binlerce Kişinin Gözlerine Çare Olmaya Nijer'e Gittiler

Binlerce Kişinin Gözlerine Çare Olmaya Nijer'e Gittiler

Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan’ın da aralarında yer aldığı Gönüllüler, 10. yılda 19. kez Nijer’de binlerce kişinin sağlığına çare olmaya gitti.

Binlerce Kişinin Gözlerine Çare Olmaya Nijer'e Gittiler

Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan’ın da aralarında yer aldığı Gönüllüler, 10. yılda 19. kez Nijer’de binlerce kişinin sağlığına çare olmaya gitti.

Çoğunluğu doktor ve hemşire gönüllülerden oluşan 48 kişilik ekip, tek bir cerrah, göz doktoru, K.B.B. uzmanı, kadın hastalıkları uzmanı, diş hekimi bulunmayan yerde yaşayan ve sağlık sorunları için bir başka yere gidecek güçleri olmayan insanlar için umut olacak. Uz. Dr. Selim Genç başkanlığında, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan,  Uz. Dr. Salih Kamadan, Uz. Dr. Harun Reşit Çelebioğlu, Uz. Dr. Mehmet Emin Aslancı, Uz. Dr. Emre Güler, Hemşireler Gülşah Sert, Hamide Kurçu, Ayla Yumşak, Hakan Mercimek, Ayşe Kübra Ballı, Ayşe Tunç ve gönüllülerden oluşan ekip 2300 göz muayenesi ile 600 katarakt ameliyatı gerçekleştirecek. Ekipte yer alan doktorlar farklı kategorilerde 300 ameliyat, yetişkin ve çocuk 4.200 hastaya poliklinik muayene, 800 hastaya ultrason çekimi, 1600 hastanın kulak muayenesi ve enfekte olmuş 600 hastanın kulaklarına aspirasyon uygulaması, 1600 kişinin diş muayenesi ve çekilmesi gerekli olan 1800 dişin çekimi yapılacak.


Gönüllüler, bir başkasına muhtaç olarak yaşayan dul ve yetim ailelere Kardeş aile Projesi kapsamında 1300 süt keçisi hediye edecek, bağışlarla su kuyuları açtıracak.

Tıbbi ve Sosyal Hizmetler Sağlıyoruz
Afrika’da 15 gün gönüllülerle birlikte insani yardım sunacak olan Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, kendilerine her zaman destek veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. İnsani ve sosyal hizmetleri gönüllülük ruhuyla gerçekleştirmenin hazzını yaşadıklarını belirten Özcan, “Çok zor şartlar altında yaşayan hastaların sağlığına kavuşması için ücretsiz tıbbi hizmet sunuyoruz, tıbbi malzeme ve ilaç desteğinde bulunuyoruz. Halkın yaşam standartlarının yükselmesi için süt keçisi yardımından su kuyusu açılmasına kadar farklı sosyal hizmetleri de gerçekleştiriyoruz. Bu projenin gerçekleştirilmesine bizlere her zaman destek veren Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya ve hayırsever bağışçılara, gönüllü hizmet sunan arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. 

 

 

HABERE YORUM KAT