1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Binlerce Pendikli İftar Çadırlarında Biraraya Geldi

Binlerce Pendikli İftar Çadırlarında Biraraya Geldi

Ramazan ayının ilk iftarı için Pendik Belediyesinin kurduğu iftar çadırlarını tercih eden binlerce Pendikli, yan yana oruç açmanın keyif ve huzurunu paylaştı.

Binlerce Pendikli İftar Çadırlarında Biraraya Geldi

Ramazan ayının ilk iftarı için Pendik Belediyesinin kurduğu iftar çadırlarını tercih eden  binlerce Pendikli, yan yana oruç açmanın keyif ve huzurunu paylaştı. Beş sabit iftar noktası oluşturan Pendik Belediyesi, Ramazan boyunca günde 9 bin kişiyi iftarda buluşturmayı hedefliyor. 

Bereket, huzur ve kardeşlik ayı Ramazan için bu yıl Bahçeliveler,  Esenyalı, Kurtköy, Velibaba ve Fevziçakmak mahallelerinde kurulan  sabit iftar çadırları, ilk iftarla birlikte hizmet vermeye başladı.  Belediye Aşevinde hazırlanan iftar yemekleri, özel paketleri içinde sıcak sıcak servis yapılarak dualar eşliğinde oruçlar açıldı. 

Sahil etkinlik alanında ilk konser 10 Haziran Cuma günü

Ramazan’ın manevi atmosferine zenginlik katacak etkinlikler de  Teravih namazı sonrası Sahil Etkinlik alanında (eski Lale Çay Bahçesi) gerçekleşecek.  10 Haziran Cuma günü Tasavvuf Müziği konserinde Erkan Mutlu sahneye çıkacak. Tasavvuf Müziğinin güçlü ismi Ahmet Özhan da 18 Haziran Cumartesi günü yine aynı yerde konser verecek. Ezgi konserleri kapsamında Eşref Ziya Terzi (17 Haziran), Ömer Karaoğlu (24 Haziran) ve Mustafa Cihat (2 Temmuz)  sahne alacak.  Fatih Çıtlak ile Suf-i Devran Zikri  (1 Temmuz) etkinliğinin yanı sıra “Kutlu Yolun İlk Yolcuları (11 Haziran) ve “Bilal-i Habeşi”   (25 Haziran)  isimli tiyatro oyunları da Ramazan ayı programı olarak Pendiklilerle buluşacak.

Ramazan boyunca hizmet verecek beş iftar noktası şöyle:

 1-Bahçelievler Mahallesi (Ayadınlı Yolu Caddesi, Çelebi Sokak)

2- Esenyalı Mahallesi (Abdullah Acar İlköğretim Okulu bahçesi)

3-Fevzi Çakmak Mahallesi (Şevket Sabancı Lisesi bahçesi)

4-Kurtköy Mahallesi (Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi)

5-Velibaba Mahallesi (Velibaba Türbe Camii Yemekhanesi)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler