1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bir dolar kaç TL? 26 Aralık Perşembe dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

Bir dolar kaç TL? 26 Aralık Perşembe dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

Bir dolar kaç TL? An itibariyle dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları? sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Peki güncel dolar fiyatı nedir? 26 Aralık Perşembe bugün dolar ne kadar? Dolar kaç TL? Son dakika dolar kuru fiyatları nedir? İşte dolarla ilgili merak edilenler haberimizde...

Bir dolar kaç TL? An itibariyle dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları? sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Peki güncel dolar fiyatı nedir? 26 Aralık Perşembe bugün dolar ne kadar? Dolar kaç TL? Son dakika dolar kuru fiyatları nedir? İşte dolarla ilgili merak edilenler haberimizde...

BİR DOLAR KAÇ TL? AN İTİBARİYLE DOLAR NE KADAR?

Dolar TL kurundaki hareketlilik ekonomik parametreleri izleyenlerin yakın takibinde yer alıyor. Gün içerisinde döviz alım satımı yapacaklar; “dolar ne kadar, kaç TL?” ve “euro ne kadar, kaç TL?” sorularının cevabını araştırıyor. Peki, bugün dolar ne kadar, kaç TL? İşte, 26 Aralık Perşembe güncel döviz kuru…

DOLAR NE KADAR?

Dolar/TL Merkez Bankası'nın 12 puana ulaşan faiz indirimleri sonrası baskı altında kalmasıyla birlikte, yılbaşı tatili nedeniyle azalan hacimlerde 5.95 civarında seyrediyor.

26 Aralık 2019 döviz alış satış fiyatlarında son durum:

Dolar Kuru bugün itibariyle, alışta 5.936 TL, satışta 5.9389 TL seviyesinde bulunuyor Dolar Alış Kuru ve Dolar satış kuru 26.12.2019 tarihiyle saat 08:44'de güncellenmiştir. 1 Dolar 5.9389 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Dolar karşılığında 5.9389 Türk Lirası satın alınabilir.

TL’nin reel getirisinde gözlenen ve gözlenecek düşüşlerin para birimini savunmasız bırakabileceği endişeleri ve ABD ile ilişkilere yönelik endişelerle TL geçen hafta dolar karşısında %2’nin üzerinde değer kaybetmişti. Kur dün de 5.95 civarında hareket etti.

Dün piyasada TCMB’nin düzenlediği yatırımcı toplantıları da takip edilirken katılımcılar bankanın verdiği mesajların son PPK toplantısına benzer olduğuna dikkat çektiler.

Reuters’a bilgi veren bir bankacı, “Noel tatili olması nedeniyle yabancılardan yatırımcı toplantılarına yüksek ilgi görmedik zaten bu normal. TCMB’nin verdiği mesajlarda öne çıkan bundan sonraki faiz adımlarının oldukça sınırlı ve veri odaklı olacağı şeklinde. Benim bugünkü mesajlardan anladığım 100-200 baz puanlık faiz indirimleri yerine bundan sonra ince ayar diyebileceğimiz 25-50 puanlık sınırlı adımların zamana yayılmış bir şekilde görüşüleceği” dedi.

EURO TL NE KADAR?

Euro Kuru bugün itibariyle, alışta 6.5884 TL, satışta 6.5916 TL seviyesinde bulunuyor Euro Alış Kuru ve Euro satış kuru 26.12.2019 tarihiyle saat 08:46'de güncellenmiştir. 1 Euro 6.5916 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Euro karşılığında 6.5916 Türk Lirası satın alınabilir.

.Bir dolar kaç TL? 26 Aralık Perşembe dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

DOLAR KURU FİYATLARINDA SON DURUM 26 Aralık Perşembe

Geçen yılın Ekim ayında politika faizini %24’e yükselten TCMB, bu yılın Temmuz ayında faiz indirimlerine başladı ve son dört toplantıda arka arkaya yapılan indirimlerle politika faizi toplamda 12 puan düşürülmüş oldu.

Dolar Kuru bugün itibariyle, alışta 5.936 TL, satışta 5.9389 TL seviyesinde bulunuyor Dolar Alış Kuru ve Dolar satış kuru 26.12.2019 tarihiyle saat 08:44'de güncellenmiştir. 1 Dolar 5.9389 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Dolar karşılığında 5.9389 Türk Lirası satın alınabilir.

Bir dolar kaç TL? 26 Aralık Perşembe dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

PPK açıklamasında, “Kurul, enflasyon görünümünü etkileyen tüm unsurları dikkate alarak, politika faizinin 200 baz puan indirilmesine karar vermiştir. Gelinen noktada, mevcut para politikası duruşunun hedeflenen dezenflasyon patikasıyla uyumlu olduğu değerlendirilmektedir” denildi.

Bu ifade değişikliği ekonomistler ve piyasa oyuncuları tarafından TCMB’nin önümüzdeki dönemde faiz indirimlerine ölçülü bir şekilde devam edeceği şeklinde yorumlanmıştı.

DÖVİZ YORUMLARI NEDİR? 26 Aralık 2019

26.12.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel DolarTL Analizleri

Ali Akbulut, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Dolar Kuru Yorumu
Dün noel tatilleri nedeniyle küresel borsalar kapalı olsa da yurtiçi borsalarının açık olması nedeniyle TL varlıkları fiyatlamalara dahil edildi. Ancak işlem hacimlerinin sığ olması nedeniyle fiyatlamalar yatay bir seyirde ilerledi. Bugün ise Avrupa borsaları dışında ABD dahil olmak üzere birçok borsa işleme açılacak. Bununla birlikte işlem hacimleri bir miktar artabilir ancak noel tatillerinin bazı ülkelerde devam etmesi nedeniyle bu işlemler kısıtlanabilir. Kurun gündemine bakacak olursak jeopolitik ve siyasi risklerin ön planda kalmaya devam ettiğini görmekteyiz. Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye’ye yönelik yaptırımlarında bulunduğu 2020 Savunma bütçesini imzalamasıyla birlikte TL varlıkların oluşan baskı TCMB tarafından üst üste yapılan swap ihalelerine rağmen kurun 5.8500- 5.90 bandı üzerinde kalmasını sağlıyor.

Ayrıca TCMB’nin 2020 yılında daha fazla faiz indirebileceğine yönelik beklentilerde yine TL’deki kırılganlığı artırıyor. Kurda bir kırılma hareketi görebilmemiz için 5.95 üzerinde kapanışlar görmemiz gerekebilir. Bununla birlikte yaşanacak yukarı yönlü ataklarda 6.00 psikoloijik direnci kritik olacaktır. Zira buranında kırılması ile birlikte 6.0195, 6.0335 ve 6.0770 dirençleri test edilebilir. 5.85- 5.90 bandının kırılması halinde ise 5.75 seviyesi hedef haline gelebilir. Ancak bu bandın kırılması için ABD ile olan ilişkilerine yönelik olumlu haber akışlarına ihtiyaç duyulabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT