1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bir dolar kaç TL? 9 Ocak Perşembe dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

Bir dolar kaç TL? 9 Ocak Perşembe dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

Bir dolar kaç TL? An itibariyle dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları? sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Peki güncel dolar fiyatı nedir? 9 Ocak Perşembe bugün dolar ne kadar? Dolar kaç TL? Son dakika dolar kuru fiyatları nedir? İşte dolarla ilgili merak edilenler haberimizde...

Bir dolar kaç TL? An itibariyle dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları? sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Peki güncel dolar fiyatı nedir? 9 Ocak Perşembe bugün dolar ne kadar? Dolar kaç TL? Son dakika dolar kuru fiyatları nedir? İşte dolarla ilgili merak edilenler haberimizde...

BİR DOLAR KAÇ TL? AN İTİBARİYLE DOLAR NE KADAR?

Dolar TL kurundaki hareketlilik ekonomik parametreleri izleyenlerin yakın takibinde yer alıyor. Gün içerisinde döviz alım satımı yapacaklar; “dolar ne kadar, kaç TL?” ve “euro ne kadar, kaç TL?” sorularının cevabını araştırıyor. Peki, bugün dolar ne kadar, kaç TL? İşte, 9 Ocak Perşembe güncel döviz kuru…

DOLAR NE KADAR?

Başkan Donald Trump'ın İran'ın ABD üslerini vurmasının ardından yaptığı sakin tondaki açıklamaların da etkisiyle dolar/TL 5.95 seviyesinin de altına çekilirken altının gramı 300 TL'nin aşağısına indi.

9 Ocak 2020 döviz alış satış fiyatlarında son durum:

Küresel piyasalar Orta Doğu’daki gerginliğe odaklandı. ABD’nin İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tuğgeneral Kasım Süleymani’yi öldürmesinin ardından İran Irak’taki ABD üslerini vurdu. İran devlet televizyonu saldırıda 80 ABD’linin hayatını kaybettiğini iddia ederken ABD üslerine düzenlenen saldırıda can kaybı olmadığını savundu.

Dolar Kuru bugün itibariyle, alışta 5.923 TL, satışta 5.9261 TL seviyesinde bulunuyor Dolar Alış Kuru ve Dolar satış kuru 09.01.2020 tarihiyle saat 08:46'de güncellenmiştir. 1 Dolar 5.9261 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Dolar karşılığında 5.9261 Türk Lirası satın alınabilir.

Bir dolar kaç TL? 9 Ocak Perşembe dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

KUR TRUMP’LA GERİLEDİ

Piyasalar ise dün ABD ve İran arasında neredeyse savaşın kıyısına gelindiği yorumları yapılan gelişmeler karşısında tedirgin pozisyon aldı. ABD Başkanı Donald Trump’ın dün TSİ 19:00 sularında yaptığı açıklamalarda can kaybının olmadığını belirtmesi ve sakinleştirici açıklamalar yapmasıyla kur 5.95 seviyesinin de altına çekildi.

EURO TL NE KADAR?

Euro Kuru bugün itibariyle, alışta 6.5895 TL, satışta 6.5945 TL seviyesinde bulunuyor Euro Alış Kuru ve Euro satış kuru 09.01.2020 tarihiyle saat 08:47'de güncellenmiştir. 1 Euro 6.5945 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Euro karşılığında 6.5945 Türk Lirası satın alınabilir.

.Bir dolar kaç TL? 7 Ocak Salı dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

DOLAR KURU FİYATLARINDA SON DURUM 9 Ocak 2020

Bankacılar İran’ın adımlarının ABD’ye “büyük zarar” içermediğini belirtirken bir bankanın döviz masası işlemcisi, “İran’ın yapabileceklerine ve sonrasında gelişebileceklere ilişkin korku çok daha büyüktü. Korkulan olmadı İran karşılığını verdi ama ABD’nin uğradığı zarar çok büyük değil. Bunun bir düzeltmesini yaşıyoruz” dedi.

AÇIKLAMALARDA SAVAŞ VURGUSU YOK

Bankacılar her iki tarafın da daha fazla gerginlik ya da bir savaş istemediği yönündeki algılanan açıklamaların satış baskısı oluşmamasının ana sebebi olarak gördüklerini belirtiyorlar. Öte yandan TL’deki değer kazancında ise küresel gelişmelerin ana belirleyici olduğunu lokal bir sebep görmediklerini de söylüyorlar. 

 

DÖVİZ YORUMLARI NEDİR? 9 Ocak 2020

09.01.2020 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel DolarTL Analizleri

Ali Akbulut, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Dolar Kuru Yorumu
Dün noel tatilleri nedeniyle küresel borsalar kapalı olsa da yurtiçi borsalarının açık olması nedeniyle TL varlıkları fiyatlamalara dahil edildi. Ancak işlem hacimlerinin sığ olması nedeniyle fiyatlamalar yatay bir seyirde ilerledi. Bugün ise Avrupa borsaları dışında ABD dahil olmak üzere birçok borsa işleme açılacak. Bununla birlikte işlem hacimleri bir miktar artabilir ancak noel tatillerinin bazı ülkelerde devam etmesi nedeniyle bu işlemler kısıtlanabilir. Kurun gündemine bakacak olursak jeopolitik ve siyasi risklerin ön planda kalmaya devam ettiğini görmekteyiz. Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye’ye yönelik yaptırımlarında bulunduğu 2020 Savunma bütçesini imzalamasıyla birlikte TL varlıkların oluşan baskı TCMB tarafından üst üste yapılan swap ihalelerine rağmen kurun 5.8500- 5.90 bandı üzerinde kalmasını sağlıyor.

Ayrıca TCMB’nin 2020 yılında daha fazla faiz indirebileceğine yönelik beklentilerde yine TL’deki kırılganlığı artırıyor. Kurda bir kırılma hareketi görebilmemiz için 5.95 üzerinde kapanışlar görmemiz gerekebilir. Bununla birlikte yaşanacak yukarı yönlü ataklarda 6.00 psikoloijik direnci kritik olacaktır. Zira buranında kırılması ile birlikte 6.0195, 6.0335 ve 6.0770 dirençleri test edilebilir. 5.85- 5.90 bandının kırılması halinde ise 5.75 seviyesi hedef haline gelebilir. Ancak bu bandın kırılması için ABD ile olan ilişkilerine yönelik olumlu haber akışlarına ihtiyaç duyulabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT